Wielu obywateli Ukrainy przyjeżdża bezpośrednio do Polski, do swoich znajomych, do swoich rodzin. Usłyszeli oni, że Polska jest krajem, w którym warto żyć, rozwijać się, w którym polski pracodawca traktuje swoich pracowników z szacunkiem. Tak przekonany cudzoziemiec z Ukrainy przyjeżdża do Polski bez formalnych zapewnień o znalezieniu pracy, bez pozwolenia na pracę i bez wizy. Wiele osób z Ukrainy z taką sytuacją zadaje sobie zwykłe pytanie: co dalej?

Zatrudnienie dla Ukraińców w Polsce

agencja zatrudnienia dla osób z ukrainyJest to sytuacja, którą wiele razy przeżywały osoby z Polski, którą Polacy znają z autopsji zdobytej podczas pracy i podczas pobytu w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Holandii. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z agencji zatrudnienia dla osób z Ukrainy. Są to wyspecjalizowane biura pośrednictwa pracy z osobami, bezpośrednio dedykowanymi do obsługi osób z Ukrainy, porozumiewające się w języku ukraińskim i rosyjskim. Pracownicy tego typu biura znajdą takiej osobie zatrudnienie, na początku w charakterze czasowym, a docelowo, w razie takiej konieczności, znajdą jej zatrudnienie z perspektywą pracy na stałe. Tego typu agencje mieszczą się w każdym większym mieście w Polsce, a także w mniejszych miejscowościach, z których blisko jest do dużych stref przemysłowych. Agencja zatrudnienia dla osób z Ukrainy legitymuje się doskonałą znajomością procedur związanych z legalizacja pobytu cudzoziemców w Polsce zarówno pod kątem ich pracy, jak i pod kątem samej obecności. Tego typu agencje świadczą usługi pomocnicze dla firm związane z legalizacją pobytu i legalizacją pracy dla pracownika z Ukrainy. Pomaga w wypełnianiu dokumentacji: oświadczenia, pozwolenia na pracę i pobyt w Polsce i zezwolenia na pracę na terytorium Polski. Agencja pośredniczy również w poszukiwaniu mieszkań pracowniczych, a także organizacji przyjazdów pracowników z Ukrainy na terytorium Polski.

Wielu polskich obywateli korzystało i korzysta z usług agencji zatrudnienia w Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Jest to przepustka do uzyskania pracy o charakterze stałym i legalizacji swojego pobytu i pracy. Jest to szansa dla cudzoziemców przebywających w Polsce na znalezienie pracy i ułożenie sobie życia na terytorium Polski. Jest to jednocześnie najprostsza metoda znalezienia pracownika z Ukrainy dla polskiego pracodawcy.