Nasza instalacja elektroniczna wymaga od czasu do czasu sprawdzania parametrów dotyczących jej poprawnego działania. Pomiarów można dokonywać dzięki specjalnym urządzeniom, które zbierają dane dotyczące poboru prądu w sieci. Takie urządzenia nazywa się analizatorami sieci i występują one w różnych modelach.

Jakie są rodzaje analizatorów sieci?

analizatory sieciAnalizatory parametrów sieci posiadają podstawowe rozróżnienie na przenośne analizatory oraz na analizatory w formie dużego modułu o klasie A. Takie czytniki jednak wykonują takie samo zadanie – zczytują one informacje dotyczące parametrów w sieci dystrybucyjnej. Dzięki temu mamy dostęp do informacji alarmujących nas o wszelkich możliwych do wystąpienia awariach, a także mamy dostęp do informacji dotyczących wszelkich spięć prądu. Dzięki takim urządzeniom możemy także dowiedzieć się, które z urządzeń pobiera zbyt duże ilości prądu, przez co możemy zmniejszyć dawkę wysyłanego do konkretnego punktu zasilania. W ten sposób optymalizujemy nasz system zasilania i przyczyniamy się do zmniejszenia opłat za prąd. Analizatory sieci tworzą raporty, które są spisem szczegółowych pomiarów natężenia sieci w każdym jej punkcie. Wyświetlacz analizatora znacznie ułatwia nam zadanie odczytu wszystkich danych urządzenia. Jest to dobre rozwiązanie zarówno do firm, korzystających z wielu urządzeń elektronicznych, szczególnie dla takich firm, które posiadają duże hale magazynowe, ale także jest to dobry system dla przestrzeni publicznych takich jak szkoły czy przedszkola. W ten sposób można nie tylko zmniejszyć koszta za pobór prądu, ale także ustrzec się przed różnymi awariami, wynikającymi z wszelkich przepięć na łączach. Usługę taką wykonują specjalne firmy, które specjalizują się w wykonywaniu pomiarów sieci.

Analizatory parametrów sieciowych znacznie optymalizują działanie instalacji energetycznych na wielkich halach magazynowych i w przestrzeniach budynków użytku publicznego, takich jak szkoły. Dzięki specjalnym monitorom wszystkie parametry są szczegółowo wyświetlone, dzięki czemu osoba odpowiedzialna za kontrole dystrybucji prądu w instalacjach ma stały dostęp do zebranych przez to urządzenie danych.