Ogromną popularnością w ostatnim czasie stało się leczenie za pomocą naturalnych środków, najczęściej pochodzenia roślinnego. Jednym z popularniejszych takich środków jest medyczna marihuana. Przyznać jednak trzeba, że nie każdy może sobie pozwolić na terapię tym lekiem roślinnym. Okazuje się bowiem, że medyczna marihuana może być stosowana jedynie przez ograniczone grono pacjentów, którzy objęcie są specjalnymi wskazaniami do jej stosowania.

Właściwości i wykorzystanie oleju konopnego

polecany olej konopny bioNa szczęście na rynku pojawiły się preparaty o podobnym działaniu, które bazują na tej samej roślinie, z której pozyskiwana jest medyczna marihuana. Mam tutaj na myśli konopie siewne. Konopie bogate są w kanabinodiole, czyli związki, które przez naukowców z całego świata określane są skrótem CD. Są one bardzo dobrze przebadane, a badacze odkryli wiele ich leczniczych właściwości. Przede wszystkim wykazują one silne działanie przeciwzapalne, a także przeciwbólowe. Wiele osób starszych może z powodzeniem więc wykorzystywać przetwory z konopi w terapii dolegliwości związanych ze stanami zapalnymi kości i stawów. Wśród takich przetworów najbardziej popularnych jest polecany olej konopny bio. Taki olej uzyskiwany jest z nasion konopi, a dzięki temu, że kanabinodiole są związkami rozpuszczalnymi w tłuszczach to ich zawartość w oleju może być naprawdę wysoka. Stężenie sięgać może nawet kilkudziesięciu procent. Im wyższa zawartość CBD, tym silniejsze jest działanie oleju. Olej może być wykorzystywany również zewnętrznie, do leczenia zmian dermatologicznych. Doskonale sprawdza się jako środek wspomagający leczenie łuszczycy, egzemy, czy atopowego zapalenia skóry. Nie tylko zmniejsza on stan zapalny, ale także natłuszcza skórę i poprawia naszą naturalną barierę lipidową. Jeśli chodzi o stosowanie wewnętrzne oleju to jest on doskonałym uzupełnieniem diety w nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Warto również zwrócić uwagę na to, że olej konopny stał się tak popularny ze względu na odkrycie, że ma działanie przeciwnowotworowe. Potrafi on hamować proces onkogenezy, a więc rozwoju nowotworu, dzięki czemu ogranicza rozwój już istniejącego nowotworu, a także nie dopuszcza do powstawania przerzutów. Jego działanie przeciwwymiotne pozwala nam na kompleksowe wspomaganie konwencjonalnej terapii, dzięki czemu jest ona skuteczniejsza.