Czym właściwie jest łaźnia? Łaźnia parowa to małe pomieszczenie lub budynek przeznaczony do relaksu, podobnie jak w przypadku sauny. Jednak łaźnia działa w zupełnie inny sposób niż sauna sucha czy też ta ostatnio bardzo popularna – sauna na podczerwień. Suche ciepło tradycyjnych saun jest zastąpione przez wilgotne powietrze obciążone kroplami wody. Łaźnia parowa różni się od sauny tym, że wykorzystuje niższą temperaturę niż sauna, co pozwala na większy komfort i relaks, a także na stosowanie olejków eterycznych.

O zaletach łaźni parowej

Łaźnia parowa od producentaZalet łaźni parowej jest ogrom. Suche ciepło tradycyjnych saun jest zastąpione przez wilgotne powietrze obciążone kroplami wody. Łaźnia parowa różni się od sauny tym, że wykorzystuje niższą temperaturę niż sauna, co pozwala na większy komfort i relaks, a także na stosowanie olejków eterycznych. Oprócz poprawy krążenia i rozluźnienia napiętych mięśni, stwierdzono, że łaźnie parowe oferują wiele innych korzyści. Jest to między leczenie chorób układu oddechowego, takich jak astma i alergie, ale także zmniejszenie bolesności mięśni po ćwiczeniach. Stwierdzono również, że łaźnie parowe świetnie poprawiają stan skóry, taki jak egzema (w połączeniu z witaminami antyoksydacyjnymi A i E). Jaka temperatura panuje w łaźni parowej? Oczywiście w przeciwieństwie do suchej sauny, w łaźni temperatura jest stosunkowo niska i nie przekracza ona 50 stopni Celsjusza. W czasach starożytnych kąpiel parowa była uważana za ważny aspekt zdrowia i dobrego samopoczucia. Używano jej jako rytuału oczyszczającego i do promowania dobrego zdrowia. Dziś łaźnie parowe są nadal popularne w niektórych kulturach, chociaż w dużym stopniu zastąpiły je sauny. Pamiętajmy, że najlepiej jest zainwestować w dobry produkt, jakim jest łaźnia parowa od producenta. Powinien być to sprawdzony producent, który wytwarza wysokiej jakości produkty.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat rozwiązania, jakim jest łaźnia parowa? W łaźni parowej ludzie siedzą lub leżą w pomieszczeniu, które zostało wypełnione gorącą parą wodną pochodzącą z wrzącej wody lub innych źródeł. Co jest źródłem tej pary wodnej? Może ona powstawać poprzez polewanie wodą gorących kamieni oraz na wiele innych sposobów. Łaźnia parowa to świetne rozwiązanie i warto z niego korzystać.