Kiedy szukaliśmy z mężem idealnego projektu do domu, w ręce wpadły nam projekty domów nowoczesnych. Jeszcze jakiś czas temu nie byłam przekonana co do tego typu rozwiązań, jednak teraz bardzo spodobał mi się szczególnie jeden z takich budynków. Ogromną zaletą jego było połączenie przytulności z dużą przestrzenią. No i oryginalnym wyglądem. No i ostatecznie zdecydowaliśmy się właśnie na takim dom. Tym bardziej, że miałam na niego dodatkowy pomysł.

Drewniane deski dekorują dom

elewacja modrzew syberyjskiDom jednorodzinny w jakiś pięknych okolicznościach przyrody, na obrzeżach miasta  był moim wielkim marzeniem. Do tej pory, bowiem, mieszkałam tylko i wyłącznie w blokach, w różnych częściach dużego miasta. Kiedy już zdecydowaliśmy się na budowę domu, byłam bardzo uradowana. Dodatkową ekscytację wzbudził we mnie fakt, że mogłam samodzielnie wybrać projekt budynku. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na bardzo nowoczesną bryłę, która zapewnia nam dużą przestrzeń we wnętrzu. Przy tym cały dom nie traci na przytulności. Tą przytulność podkreślę jeszcze samodzielnie, tworząc bardzo nietypową elewację. Bardzo podobają mi się bowiem elewacje wykonane z drewnianych desek, które najczęściej pochodzą z drzewa zwanego modrzewiem syberyjskim. Z racji tego, że istnieją różne sposoby na instalację drewnianych desek, wpisałam w przeglądarkę internetową hasło elewacja modrzew syberyjski i znalazłam taki projekt montażu desek, który najbardziej mi się spodobał. Deski nie zostaną umieszczone na całej elewacji, tylko w odpowiednio wybranych miejscach. Drewniana elewacja doda bryle uroku a także bardziej sielskiego wyglądu. Dodatkowo wpisze się wizualnie w zalesioną przestrzeń dookoła. Drewno na elewacji budynku jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem. A ekologie jest w ostatnim czasie w modzie. Drewniane elewacja, zarówno jak chodzi o zakup materiałów, jak i o ich montaż, ku mojemu zaskoczeniu wcale nie są takie drogie.

Budując dom jednorodzinny, postawiłam z mężem na nowoczesny budynek, oparty o prostą bryłę. Żeby budynek nie wyglądał zbyt surowo, postanowiliśmy wyłożyć jego elewacje drewnianymi deskami z modrzewia syberyjskiego. To ekologiczne rozwiązanie jest też przy okazji bardzo atrakcyjne wizualnie. Dzięki temu budynek wygląda na bardziej przytulny i pięknie komponuje się z zielenią dookoła.