Według przeprowadzanych badań wiele osób cierpi z powodu bezsenności lub płytkiego snu. Wiadomo, że sen wpływa bardzo na jakość naszego życia. Wspomaga procesy regeneracyjne oraz pozytywnie wpływa na naszą koncentrację i samopoczucie. Problemy ze snem mogą być sporadyczne lub długotrwałe.

Kołdry obciążeniowe na problemy ze snem

kołdra sensoryczna dla dorosłychNie od dziś wiadomo, że sen jest bardzo ważny. Brak snu wpływa na jakość naszego życia. Przemęczenie może mieć bardzo negatywny wpływ na każdą sferę naszego życia. Nie tylko dotyczyć ona może spadku wydajności, czy jakości naszej pracy, ale również powodować może problemy w nawiązywaniu relacji społecznych z innymi ludźmi. Mnóstwo zadań jakie musimy codziennie wykonywać mogą dodatkowo obciążać nasz organizm i powodować jeszcze większe problemy. Zachowania takie określane są jako problemy z integracją sensoryczną. Do tej pory sądzono, że jedynie dzieci mogą mieć takie problemy. Aktualnie wiadomo, że integracja sensoryczna dotyczy również dorosłych. W tym przypadku z pomocą może przyjść kołdra sensoryczna dla dorosłych. Kołdra sensoryczna zwana również obciążeniową ma pozytywny wpływ na układ nerwowy oraz wspomaga procesy regeneracyjne organizmu. Dzięki niej wielu ludzi wyleczyło się z bezsenności. Oczywiście kołdra taka musi być dostosowana do potrzeb osoby dorosłej. Jej rozmiar uzależniony jest od wagi i wzrostu, dzięki temu materiał będzie odpowiednio rozkładał się na ciele. Kołdra koi nerwy i pozwala się zrelaksować. W nocy zaś pozwala na głęboki regeneracyjny sen, który wpływa na naszą jakość życia.

Zdrowy sen pozwala na efektywniejszą pracę. Szybsze rozwiązywanie problemów jakie przynosi każdy dzień oraz pozwala cieszyć się z życia. Brak snu lub zaburzenia i bezsenność mogą wiązać się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Długotrwała bezsenność prowadzi do wielu zaburzeń w funkcjonowaniu ciała ludzkiego.