Bale karnawałowe na przestrzeni ostatnich lat stały się także bardziej popularne i w Polsce. Udział w takim przyjęciu wymaga jednak od nas, zwłaszcza od kobiet, specjalnego przygotowania się. O co należy zatroszczyć się przed balem karnawałowym i o jakich rozwiązaniach warto pomyśleć przygotowując się do niego. O tym wszystkim powiemy w poniższym tekście.

Strój na bal karnawałowy

Suknia wieczorowaPierwszą jak i najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o bal karnawałowy jest odpowiedni strój. To jaki powinien on być zależy od tego czy idziemy na bal maskowy czy zwykły. W przypadku balu maskowego, co oczywiste konieczne jest wynajęcie stroju na bal przebierańców, w przypadku zwykłego balu karnawałowego, które są w Polsce zdecydowanie popularniejsze obowiązuje strój wieczorowy, choć może być on bardziej strojny niż to zwykle dopuszcza konwencja. W związku z czym w przypadku kobiet są to zwykle różnego rodzaju suknie i sukienki. Na podstawie informacji na stronie www.sklep.boone.pl możemy się dowiedzieć, że w ostatnim czasie bardzo popularne stały się sukienki koronkowe. Są to bardzo eleganckie sukienki damskie, dostępne w różnych fasonach jak i kolorach, dzięki czemu doskonale prezentują się na kobietach o różnych figurach. Sukienka koronkowa sama sobie stanowi ozdobę, dlatego do tego rodzaju kreacji dobieramy zwykle delikatne dodatki takie jak szpilki w kolorze czerni czy beżu i pasującą kopertówkę. Poza sukienką koronkową na balu karnawałowym sprawdzi się także popularna mała czarna. Taką stylizację warto ożywić, ciekawymi dodatkami takimi jak kolorowa biżuteria, czy buty i torebka w żywym kolorze. Oczywiście możliwości jest duża więcej, a wybór stroju na karnawał pozostaje zawsze sprawą indywidualną bez względu na panujące obecnie trendy.

Makijaż na bal karnawałowych

makijaż wieczorowyPrzygotowując się do balu karnawałowego nie tylko musimy pamiętać o odpowiednim stroju, ale także i o odpowiednim makijażu. Makijaż wieczorowy, bo taki jest właściwy na bal karnawałowy w domach warunkach nie zawsze jest jednak łatwy do wykonania. Wynika to z tego, że jest to o wiele bardziej skomplikowany makijaż niż ten, który stosuje się na co dzień, również kolory wykorzystywane przy wykonywaniu makijażu tego typu są bardziej problematyczne. Makijaż wieczorowy według www.pierrerene.pl  jest zwykle utrzymany w ciemnych lub żywych barwach, a co za tym idzie ważne jest nie tylko umiejętne połączenie ich, ale także odpowiednie dobrania kolorów do typu urody, co dla osób niezaznajomionych z tymi kwestiami może stanowić naprawdę duży problem. Wszystko to sprawia, że jeśli chodzi o makijaż na karnawał warto pomyśleć o wizycie u kosmetyczki, która wykona makijaż wieczorowy w sposób profesjonalny. Jest to także dobra okazja by pomyśleć o takim rozwiązaniu jakim jest makijaż permanentny. Wówczas nie tylko wykonanie makijażu wieczorowego będzie łatwiejsze i nie zajmie tyle czasu, ale także i ułatwi nam to wykonywanie dziennego makijażu.

Manicure na bal karnawałowy

manicure hybrydowyRównie ważny co makijaż na bal karnawałowy jest odpowiedni manicure. Tutaj możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Według strony internetowej http://salonprovence.pl do tych popularniejszych rozwiązań z zakresu manicure-u zaliczyć można takie rozwiązania jak:

  • manicure tradycyjny
  • manicure francuski
  • manicure żelowy
  • manicure hybrydowy

Obecnie kobiety najczęściej decydują się na manicure hybrydowy czy też żelowy. Według portalu portal.abczdrowie.pl  wynika to z tego, że techniki te pozwalają na zamaskowanie drobnych niedoskonałości własnych paznokci. Dodatkowo manicure żelowy pozwala na przedłużenie paznokci, dzięki czemu można uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Minusem tych rozwiązań jest jednak fakt, że zarówno manicure hybrydowy jak i żelowy wykonuje się na czas około dwóch tygodni, przy czym żele zwykle po tym czasie się uzupełnia. Oznacza to jednak, że z danym zdobieniem paznokci należy chodzić przez znaczny czas, co może wymuszać określonego rodzaju stylizacje.

Dodatki do stroju wieczorowego

PończochyWybierając strój wieczorowy należy także pamiętać o takich dodatkach jak pończochy i rajstopy. Na co dzień zwykle kobiety naszą te dość stonowane, jednak na karnawał można z powodzeniem wybrać coś bardziej oryginalnego i zmysłowego. Według portalu kobieta.dlastudenta.pl pończochy są niezwykle kobiece, a co za tym idzie mogą one w bardzo ciekawy sposób uatrakcyjnić kobiecy strój. Dodatkowo zwykle są one także bardziej wygodne niż rajstopy, co przy całonocnej zabawie na karnawałowym balu może mieć spore znaczenie. Jeżeli jednak decydujemy się na rajstopy wybierzmy te o ciekawym wzorze czy kolorze. Karnawał to jedna z nielicznych okazji kiedy możemy sobie na to pozwolić. Każdy producent rajstop jak i producent pończoch w swojej ofercie posiada takie wzory, które mogą stanowić ciekawy dodatek do stroju karnawałowego. Wybierając pończochy czy rajstopy zwróćmy uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także i na jakość wykonania.

Krótko podsumowując

Odpowiednie przygotowanie się do balu karnawałowego zagwarantuje nam to, że będziemy doskonale wyglądać i świetnie się bawić. Warto dlatego nieco czasu na takie przygotowania poświecić, jak i skorzystać z pomocy profesjonalistów w trakcie swoich przygotowań.

Kategorie: Wygląd

1 komentarz

Miśka · 28 lutego, 2017 o 11:10 am

O tak, pończochy na bale karnawałowe są świetne, tak jak na studniówkę, nie to, że bardzie praktyczne (chyba, że ma się pas do nich), to jeszcze lepiej wyglądają, mi zawsze dodają pewności siebie, mimo, że nikt ich nie widzi

Dodaj komentarz

Avatar placeholder