Jest to to produkt drewnopochodny. Powstają z wiórów sosnowych. Są odporne na uszkodzenia i wilgoć. Stosuje się je do pokrycia ścian dachów i podłóg. Można je montować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Dzięki dużej trwałości, odporności na zniszczenia i łatwej obróbce, zyskują nowe grupy zwolenników.

Polecane płyty OSB

płyta OSBNajpopularniejszy na rynku jest produkt o wymiarach 125 x 250 cm. Płyty stolarskie zazwyczaj posiadają ozdobne wykończenie i gładkie brzegi, a te, które wykorzystuje się jako podkład do podłogi – wyposażone są w pióro i wpust, dzięki czemu łatwo jest je ze sobą łączyć nawet na bardzo dużych powierzchniach. Warto o tym pamiętać podczas wybierania konkretnej płyty. Płyta OSB posiada wiele zalet. Należą do nich między innymi długa żywotność, niewielka podatność na wilgoć. Płyty nie pęcznieją i nie pękają. Mogą być pokrywane farbą. Dobrze tłumią dźwięki, niektóre z nich pokryte są dodatkowymi powierzchniami izolacyjnymi, chroniącymi przed pożarem, nadmiernym nagrzewaniem lub uciekaniem ciepła z budynku. Pamiętaj, żeby przed montażem dobrze zapoznać się z instrukcją. Pomiędzy płytami warto zachować minimalną przestrzeń dylatacyjną, która pozwoli materiałowi pracować. Płyty OSB mają przeróżne zastosowania. Można przy ich pomocy przerobić lub rozbudować strych albo piwnicę. Mogą być wykorzystywane jako pokrycia zewnętrzne lub wewnętrzne ścian i dachów. Często można je spotkać często w magazynach lub halach produkcyjnych.

Są idealnym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy ponosić dużych kosztów lub przy braku czasu. Ich montaż jest łatwy i szybki. Możemy za ich pomocą zrobić ściankę działową, przeorganizować pomieszczenie. Są też świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy wyodrębnić przestrzeń na pomieszczenie gospodarcze albo szafę.