Początek roku szkolnego zawsze się wiąże ze sporymi wydatkami na wyprawkę dla ucznia. Ze względu na ilość, najdroższe są książki, ale zaraz po nich plasują się wydatki na plecak, obuwie i przybory szkolne, które dziecko musi mieć.

Jak wyglądają plecaki Coolpack?

plecak coolpackZgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji, dzieci w wieku szkoły podstawowej nie mogą nosić plecaków cięższych niż połowa masy ich ciała. Wynika to z dbałości o zdrowie kręgosłupów dzieci. Najczęściej rodzice swoim dzieciom  kupują plecak Coolpack, który został wykonany ze specjalnego, nieprzemakalnego materiału, który doskonale odbija światło. Dzięki temu dziecko jest widoczne nawet po zmroku z dużej odległości i nie musi nosić dodatkowych odblaskowych elementów. Plecaki są ultralekkie, więc głównym ciężarem będzie ich zawartość. W jego wnętrzu znajdują się dwie, pojemne komory, w których można pomieścić. Aby można było także wygodnie nieść plecak w ręce, posiada on miękki uchwyt na samej górze. Od zewnętrznej strony plecak posiada sporo bocznych kieszonek na różne drobiazgi, takie jak bilon, chusteczki, czy butelka wody. Niektóre są zamykane na zamek, aby nie zgubić ich zawartości. Wygodne szelki zostały wyposażone w miękkie nakładki, które zmniejszają ryzyko otarć i równomiernie rozprowadzają ciężar załadunku plecaka na ramionach. Niektóre modele posiadają wysuwane, teleskopowe uchwyty, które pozwalają na ciągnięcie. W środku znajduje się kilka kieszonek na zamek, oraz liczne przegródki umożliwiające segregowanie zawartości.

Plecaki z firmy Coolpack są bardzo wytrzymałe, gdyż są szyte, a nie klejone. Jeden plecak wystarczy dziecku na kilka lat, pod warunkiem, że się nie znudzi. Są dostępne modele w wersjach kolorystycznych dla chłopców i dziewczynek. a więc każdy znajdzie coś dla siebie.