Placówka edukacyjna, w której pracuję jest miejscem, w którym uczniowie mogą zdobywać wiedzę na wiele różnych sposobów. Dyrekcja oraz grono pedagogiczne starają się, aby wszystkie zajęcia lekcyjne przebiegały prawidłowo i w komfortowych warunkach.

Nowe wyposażenie szkolnej pracowni językowej

szkolna pracownia językowaJestem już nauczycielem z dużym stażem, jednak nie są mi obce nowinki techniczne, które chcę wprowadzać na swoich lekcjach. Na jednym z zebrań poruszyłam bardzo ważne dla mnie kwestie dotyczące uczniów i zostałam wysłuchana. Decyzją organu prowadzącego nasza szkolna pracownia językowa miała zostać wyremontowana i doposażona w nowe sprzęty. Byłam z tego faktu bardzo zadowolona, ponieważ jako nauczyciel języka niemieckiego mogłam w jeszcze bardziej wydajny sposób uczyć moich podopiecznych. Wkrótce, skończono remont pracowni, a nowe urządzenia zostały zamontowane i skonfigurowane ze szkolną siecią internetową. W mojej pracowni znalazł się duży i bardzo funkcjonalny monitor dotykowy wraz z całym oprogramowaniem, które zawierało mnóstwo ciekawych opracowań oraz ćwiczeń językowych. Ponadto, pracownia została wyposażona w bardzo ergonomiczne i nowoczesne meble, w tym stoliki oraz krzesła, które nie obciążały kręgosłupa i utrzymywały prawidłową pozycję podczas siedzenia. Stanowiska moich uczniów posiadały ponadto słuchawki oraz mikrofony, dzięki czemu odtwarzane przeze mnie materiały oraz filmiki docierały do każdego ucznia bez zarzutu. W naszej pracowni znajdowały się także tablety, które dzięki specjalnemu programowi zostały skonfigurowane w taki sposób, aby każdy uczeń posiadał swój własny pulpit na tablecie, a ja mogłam kontrolować całą grupę i prowadzić zajęcia w grupach oraz indywidualnie.

Jakiś czas temu kilka sal lekcyjnych w naszej placówce edukacyjnej przeszło generalny remont. Podczas modernizowania sal, również do mojej klasy zakupiono zupełnie nowy sprzęt, dzięki któremu mogłam jeszcze lepiej prowadzić zajęcia. Korzystaliśmy ze sprzętu zupełnie nowej generacji, cieszyliśmy się także z wielu nowych możliwości edukacyjnych.