Dużą atrakcją podczas pobytu w górach jest zapoznanie się z regionalną kulturą oraz miejscowym folklorem. Przejawia się to nie tylko w degustacji lokalnej kuchni, słuchaniu góralskich kapel, ale także podziwianiu zabytków. W Zakopanem do zabytków należą bez wątpienia stare kościoły oraz eleganckie domy i wille wybudowane w całości z drewna. Z myślą o turystach miejscowi górale dali możliwość noclegów w podobnych miejscach.

Nocleg w domku z bali

atrakcyjny wynajem domków z bali w zakopanemBardzo często poza hotelami, czy noclegami w prywatnych domach możemy spotkać się z możliwością wynajmu drewnianego domku. Na ogół wykonane są one w sposób tradycyjny. Składają się co do zasady wyłącznie z drewnianych bali. Bardzo często są one specjalnie stylizowane na początek ubiegłego stulecia. W ten sposób turysta ma wrażenia, że nocuje w bardzo zabytkowym miejscu. Nie mniej jednak domki tworzone z myślą o ich wynajmie turystom posiadają wszelkie współczesne udogodnienia. Możemy do nich zaliczyć między innymi elektryczność, ciepłą wodę, czy nawet internet. Ponadto bardzo często posiadają one kuchnię, która jest wyposażona w najnowsze sprzęty kuchenne. Z tego też powodu pobyt w takich domkach zyskuje nieraz coraz większe uznanie wśród gości, niż pobyt w najbardziej prestiżowym hotelu. Domki dla turystów sytuowane są zazwyczaj w bardzo atrakcyjnych okolicach. W związku z tym poza dużą prywatnością taki turysta może co rano cieszyć się naprawdę ładnymi widokami i czystym powietrzem, które niekoniecznie ma w centrum miasta. Jeśli chodzi o niedrogi oraz atrakcyjny wynajem domków z bali w zakopanem zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem dobrej oferty. Baza noclegowa, która obejmuje tego rodzaju domki jest naprawdę spora. Każdy domek posiada odpowiednią infrastrukturę, która daje nam możliwość swobodnego dojazdu w to miejsce samochodem.

Dzięki temu nie ma sytuacji, w której musielibyśmy nosić bagaże z samochodu przez długie kilometry. Ponadto warto jest zwrócić uwagę na fakt, że poza parkingiem pod samym domkiem znajduje się tam bardzo często kawałek zielonego terenu, który umożliwia nam spędzanie wolnego czasu po intensywnych wyprawach w góry na świeżym powietrzu. Jest to bez wątpienia duża zaleta, której nie znajdziemy w hotelach, które położone są w pobliżu głównych deptaków.

Kategorie: Turystyka