Urządzanie mieszkania było dla nas wyzwaniem. Przenosiliśmy się z podmiejskiego domu i nagle okazało się, że nie mamy takiej ilości wolnego miejsca, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni. Musieliśmy dobrze przemyśleć, jak chcemy wyposażyć całe mieszkanie, aby było jak najbardziej praktyczne i wygodne dla nas, a do tego równocześnie, żeby wszystko dobrze wyglądało.

Praktyczna szafa z lustrem

przesuwne szafy ubraniowe z lustremSkończyło się, rzecz jasna, na oglądaniu, co u siebie mają znajomi i na dłuższym rekonesansie w sieci. Postanowiliśmy, że do sypialni wstawimy bardzo dużą szafę, taką, która naprawdę będzie mogła pomieścić praktycznie wszystkie nasze ubrania, zapasową pościel, walizki i jeszcze kilka innych rzeczy. Oglądaliśmy kilka w sklepach meblowych, ale żadna w rozsądnej cenie nie wyglądała wystarczająco solidnie. A jeśli wydawała się odpowiednich rozmiarów, to z kolei układ w środku nam bardzo nie odpowiadał. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że naszą szafę ubraniową zamówimy w sieci. Oglądaliśmy wcześniej różne modele, zanim wybraliśmy się obejrzeć szafy na żywo, więc nie musieliśmy wiele szukać. Zdecydowaliśmy się na zamówienie z firmy, która oferowała przesuwne szafy ubraniowe z lustrem. Żona uznała, że duże lustro jest nam niezbędne. Do tej pory mieliśmy lustro stojące, ale musiałem przyznać, że szafa z lustrem zajmującym cała jedno skrzydło drzwi to w sumie całkiem dobry pomysł. Sklep oferował nie tylko wybór kolorów szafy i kształtu lustra, ale też konkretnych wymiarów i całego wyposażenia w środku. Głowiliśmy się przez cały wieczór nad ilością półek, drążków i szuflad, zanim osiągnęliśmy sensowny kompromis. Ostatecznie szafa okazała się jeszcze większa niż planowaliśmy, ale, jak trzeźwo zauważyła żona, może teraz mamy mniej rzeczy, bo zrobiliśmy porządki przed przeprowadzką, ale niedługo i tak będziemy mieć ich znacznie więcej.

Poza podstawowym wyposażeniem do szafy można też było dobrać dodatki takie jak oświetlenie. Niby drobiazg, ale w gruncie rzeczy bardzo przydatny. Jeśli chodzi o drzwi, to dobraliśmy do nich system cichego domyku, idealny do drzwi przesuwnych. Nie tylko domkną się same, jeśli my tego nie zrobimy, ale też nie będą trzaskać przy zamykaniu. Na realizację zamówienie na naszą szafę musieliśmy trochę poczkeać, ale zdecydowanie było warto.