Każdy z nas ma takie miejsce w swoim domu, w którym szczególnie lubi przebywać. Dla jednych może to być ich łóżko a dla innych ulubiony fotel czy też kanapa w salonie. Wymienione meble często są pokryte tapicerką. Zapewne wiele osób doskonale wie jak dużym problemem jest samodzielne czyszczenie mebli tapicerowanych. Niekiedy trzeba się naprawdę mocno postarać aby usunąć małą plamę. W przypadku tych większych warto poprosić o pomoc specjalistów.

Sprawdzone firmy od prania tapicerki

dogłębne pranie mebli - WrocławMeble tapicerowane mogą chłonąć zabrudzenia nawet wtedy gdy wydaje nam się, że jest to niemożliwe. Jeśli czyścimy nasze meble systematycznie to możemy sądzić, że przecież nigdy zabrudzenia na nich nie powstaną. Jednak trzeba wiedzieć, że nawet zwykłe korzystanie z mebli tapicerowanych może doprowadzić do tego, że będą się na nich tworzyć małe zabrudzenia, które dostrzeżmy dopiero wtedy gdy zdecydujemy się na wypranie mebli. Sporo osób po takim zabiegu dopiero przyznaje, że ich meble faktycznie wcześniej nie były czyste. Tapicerka meblowa może być czyszczona przy użyciu różnych technik. Niekiedy są to metody oparte o różne środki chemiczne a czasami chociażby o parę. Parownica jest w tym wypadku urządzeniem, które jest wykorzystywane do czyszczenia mebli. Dzięki niej można przeprowadzić dogłębne pranie mebli – Wrocław jest z koeli jednym z miast, w którym można łatwo natrafić na firmy zajmujące się praniem mebli tą metodą. Warto podkreślić, że w przypadku czyszczenia tapicerki parą ma ona bardzo wysoką temperaturę. Najczęściej jest tak, że wynosi ona nawet ponad 120 stopni Celsjusza. Tak duża temperatura pozwala na usunięcie naprawdę bardzo poważnych zabrudzeń. Dodatkowo koniecznie trzeba zaznaczyć, że czyszczenie parowe pozwala na zabijanie roztoczy oraz neutralizuje kurz. Jest to więc szczególnie ważna informacja dla tych osób, które zmagają się z jakąś alergią.

Na chwilę obecną do prania mebli tapicerowanych oprócz pary wykorzystuje się także metodę ekstrakcyjną. Sposób ten polega na tworzeniu w specjalnym odkurzaczu piorącym piany aktywnej. Przy użyciu tego odkurzacza piana jest nanoszona na powierzchnię tapicerki i głęboko w nią wnika. Taką pianę należy zostawić na kilkanaście minut by mogła ona zająć się rozpuszczaniem zabrudzeń. Następnie całość jest usuwana znów przy użyciu odkurzacza.