Mamy bardzo piękny ogród. Sadzę co roku wiele kwiatów, mam też miejsce na warzywa. Urządziliśmy również kącik rekreacyjny z grillem, stołem i ławkami. Kiedy świeci słońce często chodzę do ogrodu się opalać. Nasze dzieci uwielbiają się w nim bawić. Koszeniem trawy zajmuje się mąż. To on pewnego dnia postanowił wprowadzić zmiany w ogrodzie.

By zbudować ścieżkę wybierz kratkę trawnikową

kratka trawnikowaUznał, że zadeptujemy trawę, o którą on tak bardzo dba. Nie chciał, żeby w ogrodzie były wydeptane ścieżki. Oczywiście dzieci dalej mogły biegać wszędzie, ale mąż postanowił zrobić ścieżkę do grilla i stołu. Kiedy mamy gości jest to bardzo uczęszczana trasa. Mąż postanowił zakupić i zamontować kratkę chodnikową. Jest wykonana z tworzywa uzyskanego z recyklingu. Jest to alternatywa dla kostki brukowej, zastępuje betonowe płyty ażurowe. Prawdziwy trawnik wzmocniony produkowaną przez nas geokratą wygląda efektownie, jest trwały i ekologiczny. Właśnie kratka trawnikowa miała być naszą ścieżką. W ponad osiemdziesięciu procentach przepuszcza wodę, więc nie szkodzi trawie. Kratkę postanowiliśmy zaspać ozdobnymi kamieniami. Bardzo zależało mi, żeby cała nasza ścieżka była zrobiona z ekologicznych tworzyw. Po ukończeniu wszystko wyglądało bardzo ładnie. Zrobienie ścieżki z kratek trawnikowych nie kosztowało nas wiele, a efekt był piorunujący. Kamienie sprawiały, że wyglądała bardzo ozdobnie. Cieszę się, że zrobiliśmy ścieżkę w ogrodzie.

Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania nasza trawa była mniej zadeptana. Mieliśmy wytyczne ścieżki, po których chodziliśmy. Pomysł spodobał mi się również dlatego, bo elementy zamontowane przez męża były w pełni ekologiczne. Jest to dobra alternatywa dla kostki brukowej i betonu. Dzięki temu nasz ogród nadal prezentował się bardzo ładnie.