Każdy z nas kupując towar za pośrednictwem sklepu internetowego ma obawy czy przedmiot ten dostarczony będzie w jednej części. Nie raz gdy odbieram paczkę i widzę pognieciony karton lub rozerwaną kopertę obawiam się że jej zawartość mogła ulec uszkodzeniu.

Skropak kukurydziany wypełniacz

wypełniacz skropakGdy sama zaczęłam nadawać i wysyłać paczki przekonałam się jak czasochłonne i trudne jest to zadanie. Prowadząc mały sklep z różnego rodzaju drobiazgami podczas pakowania bardzo przykładałam się do zabezpieczenia wysyłanych przedmiotów. Szkło czy porcelana bardzo łatwo mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu, a wstrząsy i uderzenia mogą się do tego przyczynić. Podczas pakowania zawsze stosowałam styropianowe wypełniacze i folię bąbelkową. Czasem nawet puste przestrzenie wypełniałam kulkami z gazety. Dopiero przez przypadek natknęłam się na ekologiczny wypełniacz zabezpieczający towary. Wypełniacz skropak który wykonany jest ze skrobi kukurydzianej jest ekologiczny i bardzo wydajny. Dzięki temu że wykonany jest z materiałów pochodzenia roślinnego jest w stu procentach przyjazny dla środowiska naturalnego, gdyż ulega biodegradacji. Skropak z powodzeniem wypełni puste przestrzenie w paczkach, unieruchomi i ustabilizuje towar w opakowaniu oraz zamortyzuje wstrząsy. Kolejną zaletą biodegradowalnego wypełniacza z kukurydzy jest to że nie traci swoich właściwości i może być używany wiele razy. Jest też bardzo lekki i nie wpływa na wagę transportowanych paczek. Stosowany zarówno w małych jak i dużych przedsiębiorstwach cieszy się coraz większą popularnością. Po jego całkowitym zużyciu nie zanieczyszcza środowiska i nie pozostawia po sobie żadnych śladów. W czasach gdy tak dużą uwagę poświęca się ekologii warto zainwestować w zakup naturalnego wypełniacza do paczek.

W swoim sklepie używam aktualnie jedynie kukurydzianego wypełniacza do paczek. Ani jeden z moich klientów nie zgłosił reklamacji z powodu uszkodzenia towaru podczas transportu, co wcześniej czasem się zdarzało. Myśl że stosuje ekologiczne rozwiązania bardzo mnie cieszy.