Parkingi naziemne oraz podziemne na stałe wpisały się w krajobraz naszych miast. Dzięki nim rosnąca ilość samochodów może parkować bez przeszkód zarówno w dzień, jak i w nocy. Jednak aby nocne manewry na parkingach były możliwe, konieczne jest zastosowanie niezwykle wydajnego oświetlenia. Jednak wydajność to nie wszystko. Cały system oświetleniowy na parkingu musi się także charakteryzować niezwykłą energooszczędnością. Jakie rodzaje i typy oświetlenia stosuje się na parkingach?

Oświetlenie parkingu za pomocą energooszczędnych źródeł światła

dokładne oświetlenie parkinguW zależności od wielkości danego parkingu oraz rodzaju przestrzeni, można zastosować różne źródła energooszczędnej energii. Najczęściej stosowanym typem żarówek oraz naświetlaczy są tutaj modele zbudowane na podstawie technologii LED. Dzięki nim dokładne oświetlenie parkingu można połączyć z niskim poborem energii. Do popularnych źródeł energii stosowanych na parkingach należą naświetlacze. Są one raczej stosowane na prywatnych posesjach oraz w miejscach firmowych, gdzie trudno o dobre oświetlenie dzienne. Naświetlacze są niezwykle popularne na terenach firm oraz w obrębie wszelkiego rodzaju parkingów, gdzie stoją samochody firmowe. Na terenach parkingów przy marketach, galeriach czy wielkich centrach handlowych, częściej spotkamy na swojej drodze energooszczędne lampy uliczne. Zapewniają one bardzo szeroki snop światła, dzięki swojej wysokości. Nowoczesne lampy uliczne zbudowane dzięki technologii LED są znane z szerokiego kąta świecenia i stopnia szczelności. Dzięki temu stosowanie ich na otwartym terenie nie grozi awarią, a cała konstrukcja wytrzymuje nawet najgorsze warunki atmosferyczne. Mimo niskiego poboru energii lampa uliczna LED wyróżnia się bardzo wysokim współczynnikiem mocy, który zapewnia światło potrzebne do oświetlenia dużego parkingu.

Dzięki temu, że oferta lamp dla garaży jest bardzo różnorodna, popularnością cieszą się także lampy liniowe oraz solarne. Dzięki temu mogą być one umieszczane w miejscach, gdzie światło ciągłe nie jest potrzebne. Lampy solarne zaś mogą być całkowicie zasilane za pomocą energii słonecznej, dzięki wbudowanemu układowi fotowoltaicznemu. Takie rozwiązanie sprzyja aktywnemu wspieraniu ochrony środowiska, dzięki korzystaniu z energii odnawialnej.