Flaga jest nie tylko symbolem kraju. Obecnie jest wiele flag sportowych rożnych klubów. Niektóre są flagi dotyczące piłki nożnej, inne siatkówki i wiele innych sportów zespołowych. Kibice z flagami jeżdżą po meczach kibicując swojej ulubionej drużynie. Każdy klub kibica posiada wiele flag na których widnieją różna napisy.

Nadruk na flagach

flagi z nadrukiemFlagi posiadają barwy drużyn sportowych. Niektóre flagi to z kolei flagi krajów. Jak i te, tak i tamte często można spotkać na meczach. W zależności, czy jest to mecz reprezentacji danego kraju, czy mecz konkretnej drużyny. Flagi z nadrukiem najczęściej są spotykane na meczach. Na flagach tych zazwyczaj jest wydrukowana nazwa miasta z którego przyjechali kibice, szczególnie jest to widoczne na meczach reprezentacji. Na niektórych flagach są z kolei nazwy drużyny, czy zawodników, a czasami różne inne hasła. Flagi są najczęstszym elementem oprawy całego meczu. Jeśli chodzi o wykonanie nadruku na fladze to robi się to na zamówienie. Są różne metody nadruku na flagach. Najbardziej powszechny jest cyfrowy druk, który zazwyczaj wykorzystuje się do druków na flagach reklamowych. Kolejna metoda to sitodruk. Wszystkie te metody charakteryzuje wysoka jakość nadruku, która ma odzwierciedlenie głównie z trwałości druku. Druk nie ściera się, jest bardzo trwały. Flagi takie można prać w pralce, a nadruk na niej nadal będzie wyglądał jak nowy. Jest to bardzo ważna cecha nadruku na flagach.

Reasumując nadruki na flagach są bardzo popularne, szczególnie jest to zauważalne podczas spotkać sportowych. Każdemu zależy na trwałości i jakości nadruku, aby był on wyraźny i nie ścierał się tak szybko, a żeby mógł służyć przez kilka lat. Flagi takie zamawia się, oczywiście po uzgodnieniu jak miałby wyglądać cały projekt.