Cewniki w dzisiejszych czasach powinny być wykonane w 100 procentach z silikonu, głównie dlatego, że nie każdy jest na lateks niestety odporny. Cewniki możemy zakupić w różnych rozmiarach wszystko zależy od tego, jaki dana osoba potrzebuje i na jaki czas on jest potrzebny, czy podczas operacji czy może podczas noszenia na stałe. 

Oddawanie moczu przy pomocy cewnika

cewnik silikonowanyDzisiejsze nowoczesne cewniki sa stworzone w 100 procentach z silikonu, aby nie uczulić nawet największych alergików, silikon z którego stworzony jest cewnik powinien być jak najwyższej jakości oraz bardzo gładki i nie chodzi tutaj tylko o wizualne efekty ale również o funkcjonalność, jeżeli cewnik jest gładki, wtedy kryształki moczu się nie odkładają a to zaś pozwala na dłuższe używanie cewnika oraz na dłuższa jego higienę, bez konieczności mycia. Warto wiedzieć, że cewnik silikonowany, można po założeniu nosić 30 dni, nie wywołuje zmian alergicznych, genialnie koreluje z naszym ciałem i pęcherzem. Oczywiście, wszystko zależy tez od tego jaki rozmiar cewnika potrzebujemy, wiadome jest ze mężczyźni będą potrzebować dłuższy cewnik niż kobiety.Rozmiar cewnika jest również uwarunkowany wagą oraz tym, w jakich warunkach będziemy go używać w danym momencie. Cena cewników również nie jest specjalnie wygórowana, dobry cewnik z najwyższej jakości silikonu kupimy już za 15 złotych, więc nie ma tragedii, ponadto warto wiedzieć, że niektóre cewniki sa impregnowane srebrem maja kolor czarny, takie służą do trzech miesięcy. Zaś powlekane srebrem mogą służyć nawet do sześciu miesięcy i sa po prostu srebrzyste, jednak taki człowiek nie każdy będzie mógł stosować tego cewnik. Bowiem uczuleni na nikiel niestety tego typu cewnika nie mogą zastosować, ponieważ srebro zawiera mieszankę z niklem, oczywiście wszystko zależy od pochodzenia.

Cewnik z wysokiej jakości silikonu jest naprawdę ułatwieniem, dla wielu ludzi, zwłaszcza jeżeli chodzi o oddawanie moczu. Najbardziej tego typu produkty sprawdzają się kiedy mamy operację lub w przypadku wysoko rozwiniętej prostaty u mężczyzn, wtedy taki cewnik dwurożny może być naprawdę ulgą dla chorego. Pomimo iż zakładanie cewnika nie powinno być bolesne, zwłaszcza z najmiększego silikonu, to niestety niektórym może to sprawiać dyskomfort, którego nie da się pozbyć.