Od wielu lat prowadzę niewielkie gospodarstwo sadownicze. Co roku zatrudniam kilku pracowników do pracy przy zbiorach owoców, ale w tym roku kilka osób mi się wykruszyło. Potrzebowałam szybko zatrudnić nowych pracowników do pracy sezonowej. Koleżanka doradziła mi, abym wynajęła ukraińskich pracowników w leasing, ponieważ wyjdzie mi to taniej niż bezpośrednie zatrudnianie kogokolwiek do pracy. Zainteresowałam się tym, na czym polega taka forma współpracy.

Wynajem pracowników w leasing w dobrej cenie

leasing pracowników z ukrainy cenaDowiedziałam się od niej, że leasing pracowników następuje poprzez agencję pracy tymczasowej. Jest to świetny sposób na znalezienie pracowników do pracy sezonowej jak i do dłuższej współpracy. Agencja pracy tymczasowej zatrudnia takie osoby, a my możemy ich od niej wynająć w leasing na dany okres czasu. W przypadku ukraińców i imigrantów z krajów poza Unii Europejskiej ma to dodatkową zaletę. To agencja pracy tymczasowej dba o to, żeby takie osoby były zatrudnione legalnie i posiadały ważne pozwolenie na pracę oraz aktualne badania lekarskie. Poza tym leasing jest przede wszystkim ekonomiczną i tanią formą zatrudnienia pracowników z Ukrainy. Wychodzi nas to o wiele taniej niż zatrudnianie kogokolwiek bezpośrednio i odprowadzenia wszystkich podatków i składek ubezpieczeniowych. Postanowiłam sprawdzić te informacje. W tym celu skorzystałam z internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: leasing pracowników z ukrainy cena, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko trafiłam na stronę międzynarodowej agencji pracy tymczasowej specjalizującej się w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy w leasing do polskich zakładów, firm i przedsiębiorców. Agencja ta miała bardzo pozytywne komentarze zarówno wśród pracowników jak i pracodawców. Zachęcona tymi opiniami postanowiłam udać się do tej agencji i poprosić o wycenę. Jak się już wkrótce okazało to był świetny wybór.

Jeszcze tego samego dnia dostałam wycenę usług i ofertę agencji pracy. Rzeczywiście okazało się, że jest to bardzo ekonomiczna forma współpracy. Leasing był o wiele tańszą opcją niż zatrudnianie pracowników bezpośrednio. Był nawet tańszy a przede wszystkim bezpieczniejszy niż zatrudnianie pracowników na czarno. Byłam bardzo zadowolona z tego, że udało mi się tak szybko wynająć pracowników w leasing z agencji.