W ostatnim czasie wiele osób zainteresowało się popularnym sportem jakim jest wspinaczka skałkowa. Sport ten stał się szczególnie popularny u tych osób, które potrzebują od czasu do czasu zakosztować odrobinę adrenaliny. Przede wszystkim sport ten pozwala świetnie spędzić swój czas na świeżym powietrzu i podziwiać okoliczne widoki, jakie często rozpościerają się po zdobyciu danej skały. Zanim jednak zaczniemy potrzebny będzie nam kurs. Ile kosztuje ukończenie takiego kilkudniowego kursu wspinaczkowego?

Sześciodniowe kursy wspinaczkowe w dobrej cenie

sześciodniowy kurs wspinaczkowy - cenaKażda osoba która zdecyduje się na rozpoczęcie przygody ze wspinaczką skałkową, będzie musiała najpierw ukończyć stosowny kurs przygotowawczy. Takie kursy pozwalają na odpowiednie przygotowanie się do wspinania i uczą zasad panujących w górach. Uczestnicy podczas odbywania takiego kursu mogą nauczyć się obsługiwania ze sprzętem, który najczęściej jest im wypożyczany w cenie takiego szkolenia. Ile zatem będzie nas kosztować takie fachowe szkolenie wspinaczkowe? Cena takiego kursu jest zależna od tego, ile taki kurs będzie dokładnie trwał. Podstawowe kursy dla początkujących trwają zazwyczaj od czterech do maksymalnie siedmiu dni. Kwestie te jednak ściśle ustala dana szkoła wspinaczkowa i organizatorzy takich kursów. Jeśli interesuje nas taki sześciodniowy kurs wspinaczkowy – cena za niego nie będzie wysoka. Najczęściej koszt uczestnictwa w takim kursie oscyluje na granicy sześciuset złotych. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że uczestnictwo w kursie może być nieznacznie droższe. Dla tych co chcą jednak taniej odbyć taki kurs wspinaczkowy dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą swoich znajomych lub bliższej rodziny. Wybierając się w większej grupie ludzi mamy dużą szansę na to, że takie szkolenie będzie znacznie tańsze.

Wielu organizatorów takich kursów oferuje niższą ceną za uczestnictwo w przypadku zebrania większej grupy ludzi zainteresowanych tematem. W niektórych sytuacjach cena może jednak ulec nieznacznemu podwyższeniu dla tych osób, które nie posiadają własnego sprzętu wspinaczkowego. Wówczas organizatorzy takiego kursu oferują taki atestowany sprzęt wspinaczkowy dla swoich kursantów za skromną dopłatą. Możemy również sami się zaopatrzyć w taki niezbędny sprzęt przed szkoleniem.