W kosmetologii coraz częściej wykonuje się zabiegi polegające na wstrzyknięciu specjalnie skomponowanych preparatów bezpośrednio w tkanki skóry. Dzięki tym procesom możliwe jest usunięcie zmarszczek i bruzd wywołanych czynnikami środowiskowymi i procesami starzenia skóry. Efekty otrzymywane są natychmiast i utrzymują się do kilkunastu miesięcy. Zazwyczaj preparat wprowadza się bezpośrednio w tkanki skóry za pomocą cienkich igieł lub zabiegów mezoterapii.

Wypełnianie zmarszczek preparatem Neauvia Intense

wypełniacz neauvia intenseGłównym składnikiem profesjonalnych kosmetyków najczęściej jest kwas hialuronowy, kolagen i inne substancje bioaktywne wpływające na procesy biochemiczne zachodzące w skórze. Jednym z najbardziej popularnych jest wypełniacz Neauvia Intense, który w swoim składzie posiada usieciowany kwas hialuronowy pozyskiwany z Bacillus Subtilis. Produkt cechuje wysokie stężenie kwasu hialuronowego, usieciowanego za pomocą polimerów PEG. Trójwymiarowa struktura zapewnia fenomenalny efekt objętościowy, który kształtuje miejsce iniekcji w naturalny sposób. Wysoki stopień adaptacji w tkankach ułatwia osiągnięcie pożądanych rezultatów. Dzięki powolnej biodegradacji utrzymywany jest długotrwały efekt. Najczęściej preparat Intense stosowany jest do korekcji głębokich zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych, modelowania policzków, podbródka i nosa, a także konturowania twarzy. Preparat może być również stosowany do korekcji i modelowania ust. Dzięki żelowej konsystencji kosmetyk w idealny sposób wypełnia powstałe w wyniku procesów starzenia zmarszczki i zagłębienia w skórze. Dzięki iniekcji uzupełniane są niedobory kwasu hialuronowego w skórze. Następuje odpowiednie nawilżenie tkanek i szybsza regeneracja włókien kolagenowych i elastyny. Neauvia Intense jest doskonałym preparatem likwidującym zmiany wywołane degeneracją tkanek skóry. Preparat wprowadzony bezpośrednio w tkanki, poza działaniem wypełniającym, uzupełnia również niedobory bioaktywnych substancji wpływających na wygląd i procesy biologiczne zachodzące w skórze.

Zabiegi z użyciem preparatów hialuronowych w znaczny sposób opóźniają procesy starzenia i pozwalają na osiągnięcie młodego i zdrowego wyglądu. Efekty utrzymują się do kilkunastu miesięcy, a prawidłowa aplikacja preparatu pozwala na otrzymanie naturalnego wyglądu. Iniekcje z wypełniaczy najlepiej wykonywać w rekomendowanych i prestiżowych salonach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej.