Czy każdy materac jest wygodny? Trzeba przyznać, że zdecydowanie nie. Niektóre materace bywają zbyt miękkie bądź też zbyt twarde, by faktycznie móc komfortowo ułożyć się na nich do snu. Jaki zatem materac wybrać, aby był dla nas odpowiedni?

Bóle kręgosłupa – dobór materaca

materace termoelastyczne perdormireWiele osób nie wysypia się, ponieważ w nocy odczuwa dość mocne bóle kręgosłupa. Takie sytuacje są związane bezpośrednio z czym na czym śpimy. Jaki materac jest zatem odpowiedni? Najlepiej jest zdecydować się na materac o średniej twardości. Nie jest on zbyt miękki, dlatego też nasz kręgosłup może być na nim ułożony w wygodnej pozycji. Materace nie powinny być również zbyt twarde. Wówczas trudno jest bowiem o zrelaksowanie się w trakcie snu. Dziś sporą popularnością cieszą się między innymi materace termoelastyczne perdormire. Wiele tych materac świetnie dopasowuje się do kształtu kręgosłupa co sprawia, iż uporczywe bóle znikają. Oczywiście inwestycja w materac nie zawsze jest tania. Takie materac potrafią kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Jednak materacy nie wymieniamy zbyt często dlatego też jedna poważniejsza inwestycja, jest w stanie wystarczyć nam na wiele długich lat. Oczywiście decydując się na wybór materaca, powinniśmy także przemyśleć jego wielkość. Małe łóżko jednoosobowe, to mały materac. Natomiast w przypadku łoża małżeńskiego najlepiej jest zdecydować się na takie, jakie maksymalnie zmieści nam się w sypialni. Im większe łóżko, tym swobodniej możemy oczywiście spać.

Materacy na rynku jest naprawdę sporo. Wiele modeli podczas poszukiwań, może nas zainteresować. Bez wątpienia warto jednak zdecydować się na taki, który będzie miał średni poziom twardości. Dobrze jest pomyśleć również o większym materacu, na którym będziemy mogli wygodnie spać.