Dzięki temu, że możemy w dzisiejszych czasach gromadzić wodę deszczową, to jest to doskonały sposób na zmniejszenie rachunków. Bardzo duży zbiornik na wodę może nam posłużyć do tego, abyśmy mieli w przyszłości wodę do podlewania ogrodu albo nawet do używania do toalety. Bardzo atrakcyjna cena sprawia, że coraz więcej osób decyduję się na zakupy w zbiorniku na deszczówkę i podłączenia pod rynny swojego domu.

W jakim miejscu instaluje się zbiornik?

zbiornik na deszczówkę z KrakowaNajczęściej deszczówkę pozyskujemy przede wszystkim z dachów, ale również z balkonów. Jednak żeby pozyskać dobrą deszczówkę, to przede wszystkim zależy to od jakości i rodzaju podłoża, z którego jest zbierana. Najlepiej do zbierania wody deszczowej nadają się jednostopniowe i dwuspadowe dachy. W takich miejscach woda nie gromadzi się na powierzchni i szybko spływa do rynien, a następnie do zbiornika na deszczówkę. Woda z deszczu jest dość czysta, ponieważ pokrycia dachowe są wykonane z materiałów, do których nie przyczepiają się zanieczyszczenia. Ile deszczówki możemy zgromadzić w takim zbiorniku? Zbiornik na deszczówkę z Krakowa może pomieścić nawet 10 metrów sześciennych wody. Jednak dotyczy to tylko zwykłego zbiornika na deszczówkę, a my również możemy zainteresować się zamontowaniem podziemnego zbiornika, który montuje się na domach o bardzo dużej powierzchni dachu. Wtedy najczęściej woda pozyskiwana jest również z balkonów i tarasów oprócz dachu. Wiele osób, które zainteresowane są zakupem zbiornika na deszczówkę, zastanawia się nad tym, ile taki zbiornik może kosztować. Zbiorniki posiadające do 750 litrów możemy zakupić już w cenie 200 zł. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybrać zbiorniki z pokrywą, aby zabezpieczyć wodę przed zabrudzeniem. Najdroższe oczywiście będą zbiorniki na deszczówkę, które montuje się pod ziemią, ale mogą one nam zapewnić nawet pojemność 3000 litrów wody.

Wiele osób zastanawia się nad tym, który zbiornik na deszczówkę będzie najlepszy, ale powinien on być przede wszystkim dopasowany do potrzeb domowników. Najwięcej osób decyduję się na standardowy zbiornik na wodę, który zostanie wykorzystywany do tego, aby podlewać kwiaty ogrodowe. Jeśli chodzi o miejsce instalacji zbiornika na deszczówkę, to powinno to być przede wszystkim miejsce zacienione, aby promienie słoneczne nie mogły namnażać bakterii oraz glonów.