Aby wykończyć podłogę winylową lub kafelkową, należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi przygotowania podłogi, a także z typami wykończeń, które są odpowiednie dla danej podłogi. Zawsze najlepiej jest zastosować wykończenie dobrej jakości i odpowiednio dopasowane do podłogi.

Wykończenie nadaje podłodze ładny połysk

podłogi tarkettWykańczając podłogę, można uzyskać ładny połysk, który będzie trwał przez długi czas, bez konieczności radzenia sobie z problemami związanymi z tradycyjnym woskiem. Aby wykończyć podłogę, musimy najpierw dokładnie wyczyścić podłogę, jak najlepiej. Jeśli podłoga jest już wykończona i nałożono na nią co najmniej 5 warstw lub jeśli podłoga zżółkła, najlepiej zdjąć podłogę. Po przygotowaniu podłogi tarkett odkurzaj lub myj podłogę, aby usunąć kurz, a także wszystko, co może przylgnąć do podłogi. Jeśli tego nie zrobimy, zanieczyszczenia i kurz znajdą się w gotowej podłodze i będziemy musieli rozebrać podłogę od nowa i zacząć wszystko od nowa. Utrzymuj podłogę, na której wykonujemy tę pracę, wolną od wszelkiego ruchu przez co najmniej 12 do 24 godzin, aby mogła prawidłowo utwardzić się i wyschnąć. Dokładny czas schnięcia będzie zależał od konkretnego wykończenia, którego używamy. Będziemy potrzebować wiadra, aby włożyć mop wykończeniowy, aby pozostał wilgotne, oraz drugiego wiadra do nałożenia samego lakieru. Umieść przezroczysty worek na śmieci w wiadrze, którego używamy do nakładania wykończenia, aby po zakończeniu tego projektu po prostu wyrzucić wykończenie do worka na śmieci. Pierwsze wiadro należy napełnić do połowy wodą. Wiadro na wykończenie powinno być wypełnione do jednej czwartej pasty do podłogi. Płytka to kolejny popularny produkt podłogowy wybierany przez wielu ze względu na jego trwałość i łatwość czyszczenia. Jednak wiele płytek jest bardzo twardych pod stopami.  

Zwilż mop w wodzie i wyciśnij nadmiar wody, włóż mop do wiadra do wykończenia podłogi i wykręć go ponownie, aż przestanie kapać z wykończeniem, a następnie możemy zacząć nakładać wykończenie, zaczynając od listew przypodłogowych na dalej od wejścia i pracując z dala od tego miejsca. Tynk należy nałożyć równomiernie jako cienką warstwę, a następnie pozostawić do wyschnięcia. W razie potrzeby nałóż więcej warstw.