W celu pogłębienia swojej medytacji, a także wpłynięcia na organizm stosuje się misy oraz gongi tybetańskie. Trzeba przyznać, że to naprawdę ciekawe oraz skuteczne narzędzia, choć oczywiście zależy to od własnych upodobań. Jednak dobrze jest dowidzieć się na ich temat jak najwięcej, żeby wiedzieć co dokładnie wybrać. Wiele osób nie wie z początku co jest dla nich lepsze, a nie jest to tak skomplikowane.

Czy należy wybrać misę tybetańską?

piękne gongi i misy tybetańskieMiędzy gongiem, a misą tybetańską istnieją konkretne różnice. Przede wszystkim gong zapewnia mocniejszy dźwięk. Jest to szczególnie istotne w przypadku większych grup osób, gdzie każdy człowiek powinien go dobrze usłyszeć. Z drugiej jednak strony ze względu na mniejszą głośność dźwięku w przypadku mis tybetańskich, można oczekiwać łatwiejszej zmiany tonu. O wiele łatwiej można kontrolować brzmienie dźwięku, a co za tym idzie dopasować go do swoich potrzeb. Do tego dzięki misom można przeprowadzać odpowiednią terapię, gdzie do konkretnych miejsc na ciele przykłada się właśnie taką misę. Jak więc widać osoby początkujące oraz starające się pomagać innym powinny wybierać misy. Z kolei jeśli ktoś posiada już doświadczenie i potrzebuje mocniejszego dźwięku, a także gdy trzeba zająć się grupą medytujących osób to lepszym wyborem okazuje się gong. Oczywiście od wszystkich zasad istnieją wyjątki, dlatego trzeba się dobrze nad tym wszystkim zastanowić, a najlepiej wypróbować obie opcje na żywo, dzięki czemu będzie wiadomo co jest lepszym wyborem. Piękne gongi i misy tybetańskie to z pewnością świetny zakup. Z ich pomocą można znacznie pogłębić swoją medytację, a co za tym idzie jest o wiele przyjemniejsza oraz zapewnia lepszą regenerację organizmu. To oczywiście zaledwie parę zalet związanych z głębszą medytacją, inne należy odkryć na własną rękę. Obecnie coraz więcej osób zaczyna medytować co z całą pewnością jest dobrym wyborem, bo umożliwia poprawę swojego samopoczucia, ale także poprawę funkcjonowania mózgu.

Istnieją odpowiednie badania dotyczące medytacji, a także dźwięków i tego jak wpływają na ludzki organizm. Uważam, że to niezwykle cenne informacje, więc dobrze byłoby się z nimi zapoznać. Choć jak wiadomo najwięcej można odkryć na własną rękę próbując rozmaitych metod. Sam jestem ogromnym fanem medytacji, bo widzę jak wiele zdołała mi dać, a odpowiednie dźwięki choćby z mis są wielką pomocą.