Dobroczynne działanie jodu znane jest od wieków. Niestety, ale na południu Polski jest go jak na lekarstwo. Można wręcz powiedzieć, że nie ma go wcale. W dużych ilościach występuje za to nad polskim morzem. I to właśnie tam warto wybrać się na wakacje. W porze letniej jodu jest dużo, ale najwięcej jest go jesienią. W tym okresie nad morzem panuje idealna pogoda na długie spacery. im bliżej morza tym zdrowsze powietrze.

Jesienne powietrze nad morzem jest pełne jodu

wczasy z dziećmi nad morzemRodzinne wakacje można spędzić w dowolnym miejscu na ziemi, ale warto chociaż na kilka dni wybrać się nad polskie morze. Zwłaszcza jesienią, kiedy jodu jest najwięcej. Deszcze, zmienna pogoda oraz wiatry powodują to, że spacerując nadmorską plażą wdycha się maksymalną ilość jodu. Kilku dni nad morzem nie zastąpią nawet wizyty w grocie solnej. Jeszcze dekadę temu wczasy z dziećmi nad morzem były wpisane w kalendarz większości polskich rodzin. Obecnie równie często wybieramy egzotyczne kierunki, gdzie też przecież jest dostęp do morza. Morze Czarne również słynie z bardzo dużego zasolenia, ale i tak najwięcej jodu znajdziemy nad polskim Bałtykiem. Wybierając się jesienią nad polskie morze możemy spędzić bardzo fajne wczasy za niewielkie pieniądze. Po sezonie ceny noclegów nad Bałtykiem spadają równie gwałtownie jak temperatura wody. Dzięki temu można sobie pozwolić na o wiele większy luksus za te same pieniądze co w Lipcu czy w Sierpniu. Rodziny, które odwiedzają wybrzeże Morza Bałtyckiego we Wrześniu robią to głównie dla dzieci. Bo przecież to właśnie najmłodsi powinni korzystać z dobroczynnych właściwości jodu. Jod pomaga wzmocnić odporność, wpływa pozytywnie na serce i płuca a duża jego ilość reguluje ciśnienie tętnicze. Zatem jego wdychanie jest zdrowe również dla dorosłych. Wystarczy kilkadziesiąt minut na plaży, żeby poczuć naturalne uspokojenie i wyciszenie, na które duży wpływ ma właśnie jod.

Wczasy z dziećmi nad polskim morzem można połączyć ze zdrowotną terapią. Wystarczy wybrać się nad Bałtyk jesienią. Jod, który wówczas wdychamy, ma doskonałe właściwości zdrowotne. Jesienią ceny są niskie, ponieważ jest już po sezonie. Dlatego za niewielkie pieniądze można wybrać się na bardzo fajny urlop. Wystarczy kilka dni pobytu, żeby naładować się jodem na kilka kolejnych miesięcy.

Kategorie: Turystyka