Każdy kto posiada w domu psa, wie jak ważne jest właściwe jego żywienie. Psu, tak samo jak człowiekowi może coś nie smakować, albo źle wpływać na układ pokarmowy, dlatego trzeba dobrać odpowiednią karmę dla naszego pupila.

Co posiada w składzie mokra karma?

mokre karmy dla psówSzczeniaki przez pierwsze miesiące życia, piją tylko mleko matki. Dopiero po paru tygodniach można powoli zacząć wprowadzać do ich diety specjalne karmy. Mokre i soczyste karmy dla psów są przeznaczone dla szczeniąt i dorosłych psów. Są one głównie produkowane z mięsa wołowego, drobiowego i z ryb. Znajdzie także bardziej luksusowe karmy, które w składzie mają mięso z kaczki, czy dzika. Poza mięsem, znajdują się w nich także warzywa. Najczęściej jest to marchewka, pietruszka i seler. Psy bardzo lubią ich smak, gdyż mają w swoim składzie dużo mięsnych kawałków, które mogą być otoczone sosem, lub galaretką. Dla juniorów karma posiada malutkie kawałki, a dla dorosłych psów są to proporcjonalnie większe kawałki mięsne. Mokra karma jest pakowana w sterylne puszki o pojemności trzysta, pięćset, lub siedemset pięćdziesiąt gramów. Możemy ją także kupić w wygodnych w użyciu saszetkach na raz o objętości stu gramów. Jednak taka forma nadaje się jedynie dla małych psów i szczeniaków, bo dorosły pies spokojnie powinien zjeść cała puszkę na jeden posiłek. Mokrą karmę, dobrze jest podawać psu na przemian z suchą, gdyż posiada ona nieco inne składniki odżywcze, które potrzebuje każdy pies. Ponadto karma w puszce jest wzbogacona o witaminy i minerały.

Chyba nie ma psa, któremu by nie smakowała mokra karma. Jej zakup jest bardziej opłacalny niż samodzielne gotowanie dla psa, gdyż domowe jedzenie musi być uzupełnione odpowiednimi suplementami diety, bo nie zawiera niezbędnych dla psa witamin i minerałów.

 

Kategorie: Zwierzęta