Kochamcieszycie

Dla niektórych ludzi wstanie wcześnie rano jest ciężkim zadaniem, szczególnie po nieprzespanej nocy. Dla wielu z nas mocna kawa jest jedynym ratunkiem na obudzenie się i rozruszanie zaspanego organizmu. Jeżeli tylko czas nam na to pozwala, to pijemy szybką, małą czarną w domu i pędzimy do pracy, a jeżeli zaspaliśmy, to kawę wypijemy w drodze do pracy, lub dopiero jak do niej dotrzemy.

Jak smakuje kawa z kawomatu?

kawomatyW domu pijąc swoją ulubioną kawę, stosujemy ekspresy, które robią dla nas kawę ze świeżo zmielonych ziaren, lub korzystamy z klasycznego zaparzacza. Ostatecznością jest picie kawy rozpuszczalnej, która wymaga jedynie kubka i gorącej wody. W pracy różnie bywa z wolnym czasem, a przerwa jest tylko jedna. Jeżeli jest pomieszczenie socjalne, to tam możemy ją sobie szybko zrobić, albo skorzystać z nowoczesnego rozwiązania, jakim są kawomaty. Jeżeli w naszym zakładzie pracy się znajduje kawomat, to jedyne co nam jest potrzebne, to drobne monety, którym zapłacimy za kawę. Maszyny tego typu najczęściej poza kawą oferują też inne gorące napoje takie jak herbata, kakao, czy czekolada. Napijemy się z nich aż kilku rodzajów kawy, klasyczna espresso, macchiato, latte, czy nawet cappuccino.  Urządzenie w mgnieniu oka podgrzewa wodę do temperatury stu stopni Celsjusza i miesza ją  wybranym rodzajem napoju. Następnie jest dodawane mleko, cukier, lub cytryna. Kawomat jest dość często spotykamy w miejscach publicznych takich jak stacje kolejowe, zakłady pracy, uczelnie, czy instytucje państwowe. Z wyglądu zewnętrznego są elegancko wykończone i posiadają przejrzysty i łatwy w obsłudze panel dotykowy, dzięki któremu zamawiamy wybrany rodzaj napoju. Automat po zatwierdzeniu zamówienie przyjmuje płatność i rozpoczyna przygotowanie napoju, zaczynając od wysunięcia jednorazowego kubka. Może on być plastikowy, papierowy, albo wykonany ze styropianu. Kawa z kawomatu jest zawsze świeżo parzona, a więc smakuje jak w najlepszej kawiarni.

Ceny napojów z kawomatu zaczynają się od dwóch złotych. Poza napojami, znajdziemy też maszyny vendingowe, które oferują przekąski w formie batonów, ciastek, chipsów, lub czekoladek. Niektóre posiadają też funkcję utrzymywania w środku ujemnej temperatury, dzięki czemu mogą w nich być sprzedawane lody. Jedynym wymogiem dla kawomatu, jest stały dostęp do energii elektrycznej.