Klinkierowe wykończenie elewacji, czy nawet wnętrz jest powszechnie stosowane. Są popularne zarówno przy nowoczesnym budownictwie, jak i przy odrestaurowanych budynkach zabytkowym. Montaż płytek i cegieł zajmuje sporo czasu oraz jest kosztowny. Doskonałą alternatywą jest wykorzystanie elastycznych płytek klinkierowych.

Jakie są zalety klinkieru elastycznego?

klinkier elastycznyElastyczne płytki klinkierowe produkowane są na bazie mieszaniny piasków kwarcowych i żywic polimerowych, następnie barwione specjalnymi pigmentami, zabezpieczającymi je dodatkowo przed promieniowaniem UV. Doskonale imitują prawdziwe cegły klinkierowe, przez co cieszą się dużą popularnością wśród projektantów. Przede wszystkim są cienkie i lekkie, dzięki czemu nie obciążają dodatkowo murów, a dzięki swojej elastyczności pozwalają na wykończenie dowolnych, nawet zaokrąglonych powierzchni. Dostępne są w różnych barwach oraz rozmiarach, co pozwala zachować naturalny wygląd i tworzyć różnorodne aranżacje. Są mrozoodporne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w zmiennych warunkach pogodowych, jakie występują w Polsce. Klinkier elastyczny nie utrudnia wentylacji budynku, jest paroprzepuszczalny. Dzięki pigmentom na bazie tlenku żelaza, płytki nie odbarwiają się pod wpływem promieniowania słonecznego. Nie ma konieczności specjalnego zabezpieczania ich ani impregnowania. Można je układać na gotowej elewacji lub na systemach dociepleń, styropianie, czy wełnie. 

Główną zaletą wykonania elewacji przy pomocy elastycznych płytek klinkierowych jak jej efektywność oraz estetyczność. Poza walorami wizualnymi zabezpiecza dodatkowo ścianę przed zniszczeniem i jest łatwy do czyszczenia. Doskonale sprawdzi się nie tylko jako ozdoba elewacji, lecz również jako wykończenie wnętrz, czy kominków.