Stres, olbrzymia ilość pracy i siedzenie lub leżenie w niewygodnej pozycji – to częste przyczyny wszelkich bóli karku i szyi, które u niektórych pojawiają się z niechcianą regularnością. Czy jest coś, co możemy z tym zrobić? Niektórzy powiedzieliby, że trzeba siedzieć prosto i robić częste przerwy podczas pracy, kupić wygodny fotel. Jednak dobrze wszyscy zdajemy sobie sprawę, że niekiedy nie jest to możliwe. Jednak możemy zrobić coś innego, czyli wyposażyć się w kołnierz masujący, który pomoże nam z bólami.

Więcej o kołnierzu masującym

nowoczesny kołnierz masujący medivonKażdy z pewnością chociaż raz w życiu doświadczył bólu szyi czy też karku, który pojawia się zwykle po intensywnym dniu spędzonym w niewygodnej pozycji. Pojawia się on również po nocy, zwłaszcza gdy mamy niedopasowaną poduszkę (zbyt wysoką lub niską). Niezależnie od powodu występujących bóli, ważne jest by wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Jak już wspomniano, jedną z najlepszych opcji, jaką mamy jest kołnierz masujący, na przykład nowoczesny kołnierz masujący Medivon. Jakie zalety ma tego typu rozwiązanie i jak często należy go stosować, by mógł przynieść oczekiwane rezultaty? Otóż większość takich kołnierzy masujących wystarczy zakładać, chociaż na piętnaście minut dziennie, by móc spodziewać się znaczącej poprawy. Tego typu kołnierz na szyję warto zakładać, szczególnie gdy jesteśmy po bardzo ciężkim dniu spędzonym w jednej niewygodnej pozycji. Można powiedzieć, że tego typu rozwiązanie może z powodzeniem zastąpić nam profesjonalnego masażystę. Jest to nawet lepsze rozwiązanie, gdyż oszczędzamy pieniądze i czas, który poświęcilibyśmy na dojazd do salonu. Z takim kołnierzem natomiast możemy z powodzeniem rozsiąść się na kanapie czy nawet założyć w pracy lub w samochodzie. Pomoże ona nam się szybko rozluźnić, zrelaksować, a także zminimalizować stres.

Jeśli cierpimy na często pojawiający się ból karku lub szyi, dobrze jest zainwestować w dobry kołnierz masujący, który zastąpi nam regularne wizyty u fizjoterapeuty czy też u masażysty. Tego typu rozwiązanie może nam oszczędzić zarówno pieniądze, jak i nasz cenny czas. Jego olbrzymią zaletą jest całkowite bezpieczeństwo stosowania, a także to, że możemy stosować go właściwie w każdym miejscu, leżąc na kanapie czy łóżku lub podczas gotowania.