Ochrona środowiska wymaga od nas wymiany starych pieców grzewczych spalających drewno oraz węgiel na nowoczesne ekologiczne piece wykorzystujące rozdrobnione gałęzie czy też pellet bądź ekogroszek. Jak wiadomo proces rozdrabniania drewna jest czasochłonny. Aby zaoszczędzić czas wykorzystuje się do tego procesu rozdrabniacze do drewna, które są powszechnie dostępne na rynku polskim i zagranicznym.

Powstawanie zrębek drewnianych

rozdrabniacze do drewnaCieszące się coraz większą popularnością rozdrabniacze do drewna są kompaktowymi maszynami dzięki którym uzyskujemy drewniane zrębki służące jako opał do nowoczesnych pieców grzewczych. Stanowią one idealną obróbkę drewna. Otrzymany granulat może mieć od dwunastu do osiemdziesięciu milimetrów wielkości. Dzięki temu można go wykorzystać do procesu spalania, tworzenia płyt wiórowych czy też pilśniowych. Z takiego materiału korzystają stolarze, małe i większe zakłady produkcyjne czy też właściciele domów jednorodzinnych. Drewno jest surowcem naturalnym, który stale zostaje przetwarzany służąc ludzkości. Maszyny służące jako rozdrabniarki posiadają również funkcje oddzielania elementów drewnianych od metalowych dzięki zastosowaniu specjalnych magnesów. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy czysty granulat wysokiej jakości. Kompaktowe maszyny wykonane są z materiałów najlepszej jakości. Posiadają niezbędne atesty bezpieczeństwa. Oczywiście należy użytkować je zgodnie z zalecaniami producenta i kierować się zdrowym rozsądkiem, gdyż ich nieprawidłowe stosowanie może nieść ze sobą tragiczne skutki dla użytkowników. Nawet najlepsze systemy bezpieczeństwa nie zastąpią zdrowego rozsądku. Dostępne w sprzedaży rozdrabniarki do drewna kosztują od kilku tysięcy do kilkunastu tysięcy złotych. Są solidne wykonane oraz posiadają długi okres gwarancji. Służą nie tylko osobom prywatnym. Są często wykorzystywane przez duże zakłady produkcyjne.

Szeroki zakres rozdrabniarek do drewna sprawia, że korzysta z nich coraz większa rzesza klientów. Dzięki tym przemysłowym urządzeniom obróbka drewna staje się niezwykle prosta i szybka. Rozdrabniacz pozwala na produkcję granulatów najwyższej jakości w stosunkowo krótkim czasie. Wykorzystuje odpady drewniane i tworzy zrębki służące między innymi do ogrzewania domów czy też mieszkań.