Coraz więcej marek poleca swoje suplementy z enzymami. Jedną z takich firm jest firma Aliness, która oferuje kompleks enzymów. Dodatkowo nie stosują enzymów pochodzenia zwierzęcego, dlatego każdy może zapoznać się z produktami tej marki. W obecnych czasach to bardzo istotny element odżywiania i suplementacji.

Odpowiednia dawka enzymów

aliness enzymyCoraz częściej musimy wspierać nasz organizm suplementami, gdyż z każdym rokiem prowadzimy coraz bardziej intensywny tryb życia. Aliness enzymy to idealny produkt dla każdego z nas. Ten produkt zawiera DigeZyme, czyli innowacyjny, wieloenzymowy kompleks bez zawartości GMO. Drugi w składzie jest LactoWise, czyli komples probiotyczno-prebiotyczny zwany synbiotykiem. Zawarte w nim bakterie mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej. Czym są właściwie enzymy? To grupa enzymów, które są wydzielane w układzie pokarmowym, w większości hydrolaz, katalizujących rozkład rozkład związków bardziej złożonych do prostszych. Enzymy w naszym organizmie są niezbędne, gdyż dzięki nim nasz układ trawienny dobrze funkcjonuje. Dzięki nim wydzielamy odpowiednią ilość śliny dziennie, która wynosi około litra. Tyle śliny potrzeba, aby wszystkie procesy trawienne zachodziły w odpowiednim porządku. Równie imponująco wygląda ilość soków i płynów trawiennych produkowanych przez układ pokarmowy, aby podtrzymać cały proce, a powstają one dzięki enzymom. Dlatego warto jest dbać o ich odpowiednią ilość w organizmie.

Aby ciało dobrze funkcjonowało musimy dbać o odpowiedni przypływ składników odżywczych. Dotyczy to również enzymów, które czasami musimy spożywać w postaci suplementów, szczególnie w przypadku niedoborów i słabej pracy układy trawiennego. Dzięki odpowiedniemu poziomowi enzymów możemy dobrze funkcjonować na co dzień.

Kategorie: Sport