Wszyscy się czegoś boimy. Będąc dziećmi boimy się bardziej albo raczej bardziej irracjonalnie z puntu widzenia osoby dorosłej. Dziecko boi się pana z brodą, pani w okularach, wystającego z szuflady kawałka ubrania, piasku, wody, szafy czy ciemności. Akurat strach przed ciemnością pozostaje z nami często również w dorosłym życiu chodź sprowadza się najczęściej do dyskomfortu jaki niesie brak możliwości zobaczenia otaczających nasz przedmiotów czy osób.

Niestraszne ciemności ze świecącymi klockami

świecące klocki

Dzieci boją się ciemności, bo w nich kryją się różne bliżej nieokreślone potwory, które wyłażą z kątów, szaf i spod mebli. My dorośli wiemy, że to tylko gra cieni rzucanych przez przedmioty czy rośliny znajdujące się w pomieszczeniu jednak dla dzieci są najprawdziwsze potwory, które pojawią się natychmiast po zgaszeniu światła. Zwykle wystarczy niewielkie źródło światła pozostawione przy zasypiającym dziecku, żeby poczuło się ono bezpiecznie i spokojnie zasnęło. Aby wyjść naprzeciw potrzebom dzieci i ich rodziców wymyślono niezliczoną ilość form tego rodzaju źródeł światła w najróżniejszych kolorach, wzorach i wariantach. Czasem wystarczą świecące w ciemnościach naklejki na ścianie czy suficie, pozwalające dziecku skupić się na czymś co widzi. Jednym z bardzo ciekawych rozwiązań takiego problemu mogą być świecące klocki. Budowane przez dziecko konstrukcje z takich klocków, wieczorem niezwykłego charakteru i będą stanowić bardzo ciekawą ozdobę a równocześnie rozpraszać ciemność w pokoju. Klocki świecą dzięki diodom LED. Na rynku możemy znaleźć takie klocki przeznaczone dla młodszych dzieci albo dla starszych, gdzie dziecko ma możliwość poznać podstawy elektroniki. W każdym przypadku takie klocki są idealną zabawką a wieczorem stają się nietuzinkową dekoracją pokoju.

Tego rodzaju zabawki zawsze należy dostosować do wieku dziecka tak, żeby mu zapewnić bezpieczeństwo i komfort zabawy. Wartko również sprawdzić z jakich materiałów wykonane są klocki i czy źródło światła jest odpowiednio zabezpieczone przed niepożądanym dostępem dziecka. Każdy rodzaj zabawek a taki w szczególności, powinien posiadać niezbędne atesty i być dopuszczony na rynek europejski. Nie warto ryzykować zdrowiem dziecka zaopatrując się w takie zabawki z nieznanych źródeł.