Kiedy wykonujemy bardzo duży remont budowlany, to musimy liczyć się, z tym że powstanie wiele różnego rodzaju odpadów budowlanych, których nie możemy tak po prostu wyrzucić na śmietnik. Dlatego w tym celu powinniśmy odpowiednio wcześniej wynająć kontener na gruz oraz śmieci, a także inne odpady mieszane. Na terenie całego kraju znajdziemy wiele firm, które oferują takie usługi, a nawet mogą posprzątać po całej inwestycji budowlanej.

Jakie wielkości kontenerów wynająć?

wynajem kontenerów na gruz w ŁodziFirmy oferujące wynajem kontenerów na gruz w Łodzi posiadają pojemniki o pojemności 6 m sześciennych oraz 30 m sześciennych. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj pracy wykonujemy oraz jak bardzo duża jest to inwestycja. Jeżeli wykonujemy działania związane z budowaniem nowego obiektu i mamy pewność, że budowa potrwa kilkanaście tygodni, to warto zdecydować się na wynajem długoterminowy i wybrać największe możliwe pojemniki. Niektóre firmy decydują się na to, aby pobierać opłaty również za wynajem pojemnika w zależności od jego pojemności. Czyli wychodzi na to, że im większy pojemnik na odpady wybierzemy to tym większą sumę pieniędzy będziemy musieli zapłacić. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc dokładnie zastanowienie się ile mniej więcej odpadów budowlanych powstanie, aby nie płacić za zbyt duże wynajęte pojemniki na gruz. Zawsze przy wynajęciem kontenera możliwość wypożyczenia go z pokrywą lub też możemy wybrać kontener otwarty. Tutaj wszystko zależy od tego, jaki rodzaj odpadów chcemy składować, ponieważ jeśli będą to resztki kafelków oraz płyty gipsowe Czy pustaki to musimy brać kontener z pokrywą, ponieważ pod wpływem wody te odpady mogą nabierać jeszcze większej masy. Z drugiej strony kontenery zamykane są idealnym rozwiązaniem, kiedy wyrzucamy do nich odpady takie jak było lub meble wielkogabarytowe, które są jeszcze cenne i mogą być łatwym łupem dla złodzieja.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na gruz? Firmy oferujące wynajem kontenerów na gruz oraz inne odpady budowlane ustalają również cenę, która jest zależna od czasu, na jaki wynajmujemy kontener. Możemy zdecydować się na wynajem krótkoterminowy, czyli na jeden lub kilka dni albo też jest zdecydować się na wynajem długoterminowy, który będzie znacznie bardziej korzystniejszy finansowo.