Na rynku występuje wiele rozmaitych rodzajów mechanizmów do zamykania drzwi. Znajdują one zastosowanie w zależności od tego w jakim kontekście dane drzwi są ulokowane. Przy zastosowaniach przemysłowych zupełnie inny sposób otwierania i zamykania drzwi może być się najbardziej użytecznym niż ten, który znajduje się w naszym mieszkaniu.

Dobre technicznie odmiany zwór magnetycznych

zwora magnetyczna do drzwiStosowanie zwory magnetycznej może okazać się bardzo dobrym sposobem na utrzymanie różnorakich drzwi, na przykład w magazynach czy w pomieszczeniach przemysłowych, w ciągłym ruchu, bez konieczności zajmowania się wymianą różnorakiej zużytych elementów mechanizmu zamykającego. Zwora magnetyczna charakteryzuje się tym, że żadne elementy mechaniczne praktycznie nie biorą udziału przy okazji zamykania i otwieranie drzwi. To z kolei powoduje, że dysponowanie nimi nie wymaga konserwacji mechanizmu zamykającego co jest zaletą zupełnie odmienną od tych, które posiadają tradycyjne mechanizmy. Zwora magnetyczna do drzwi tego rodzaju stosowana jest tam, gdzie drzwi ulegają notorycznemu otwieraniu i zamykaniu przez cały dzień. Dzięki wyposażeniu w drzwi i stosowne zamknięcie magnetyczne znakomitej odmiany na pewno nie będzie stanowiło żadnego problemu spowodowanie, by przepływ personelu był płynny i nie tłumiony jakimikolwiek problematycznymi okolicznościami pobocznymi. Dlatego można tę metodę polecić.

Ponadto stosowane one są także w takim w przypadku którymi drzwi powinny zostać automatycznie otwarte na skutek odłączenia napięcia. Z tego względu wykorzystuje się je jako na przykład drzwi pożarowe. Znajdziemy odmiany zwory magnetycznej, które charakteryzują się przyciąganiem z bardzo różną siłą, toteż będzie można również i ten aspekt dopasować do potrzeb konkretnej okoliczności.