Ojciec Pio to wyjątkowy święty pod wieloma względami. Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tego świętego. Zakonnik – kapucyn, żyjący w latach 1887-1968. Nie bez powodu określa się go jako świętego naszych czasów. Ojciec Pio był stygmatykiem i charyzmatykiem. Był, także mistykiem. Otrzymał od Boga wiele darów. Jednym z nich była możliwość uzdrawiania ludzi z fizycznych chorób.

Ojciec Pio – książka o życiu świętego stygmatyka

święty Ojciec Pio - książkaDrugim darem była możliwość rozmawiania z aniołami. Miał niezwykłą relację ze swoim Aniołem Stróżem, który zawsze spieszył mu z pomocą i radą. Wiele osób określa ojca Pio jako świętego „nas wszystkich”. Określenie to jest bardzo dobre. Ojciec Pio nie jestem patronem konkretnych osób. Żartobliwie pisząc, nie ma on „jednej patronalnej funkcji”. Pomógł wielu osobom. Sam ojciec Pio za swojego życia chciał nas o tym zapewnić mówiąc: „Po mojej śmierci będę mógł czynić więcej dobra. Moja prawdziwa misja zacznie się dopiero po mojej śmierci”. Święty, z którym kto raz się zaprzyjaźni w modlitwie, ten może mieć pewność, że do końca życia będzie pod jego czułą i troskliwą opieką. Jednak jak się okazuje jego biografia kryje wiele tajemnic. Jak widać bardzo interesujący jest święty Ojciec Pio – książka może być bardzo dobrym sposobem na poszerzenie wiedzy o nim. Książki oferuje nam bardzo wiele informacji. Znajdziemy w niej ciekawostki biograficzne, zdarzenia z życia. Nie zabraknie w niej świadectw działania świętych w życiu zwykłych ludzi. Książki biograficzne są bardzo dobrym i jednocześnie sprawdzonym sposobem na poznanie dokładnie i skrupulatnie życia konkretnego świętego. Ojciec Pio jest postacią szczególną. Nawet dla osób niewierzących jego biografia może być bardzo interesującą książką. Ponadnaturalne działanie w życiu, liczne cuda i spektakularne działanie za życia, ale i już nawet po nim. Mało osób wie o tym, ale ojciec Pio miał bardzo szczególną relację z duszami czyśćcowymi.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że ojciec Pio ofiarował siebie za grzeszników i dusze, które cierpią w czyśćcu. Nie od dziś wiadomo, że był niezwykłym spowiednikiem. Mimo, że postrzegano go jako bardzo surowego, w rzeczywistości nie mógł opędzić się od osób, które chciałyby wyspowiadać się właśnie u niego. Książka biograficzna jest bardzo dobrą opcją, aby w sposób dokładny poznać życie tego wyjątkowego świętego.