Już niedługo na świat miało przyjść moje pierwsze dziecko. Od dłuższego czasu przygotowałam się do tego wydarzenia i już od dawna kupowałam rzeczy, które mogłyby mi się przydać w pierwszych dniach z dzieckiem. Obecnie byłam na etapie urządzania jego pokoiku. Miałam już kupione łóżeczko, teraz musiałam jeszcze dokupić wysokojakościową pościel.

Poszukiwania pościeli do łóżeczka dziecięcego z baldachimem

pościel do łóżeczka z baldachimemDługo zastanawiałam się nad tym, jaka pościel będzie najlepsza. W końcu udałam się do sklepu z akcesoriami i tekstyliami dla dzieci i poprosiłam o pomoc sprzedawczynię. Poleciła mi ona solidną i wysokojakościową pościel do łóżeczka z baldachimem. Dowiedziałam się od niej, że jest to bardzo często wybierana przez przyszłych rodziców pościel, która bardzo dobrze sprawdza się w pierwszych miesiącach życia dziecka. Sama pościel składa się z kilku elementów. Wśród nich jest prześcieradło z gumką, poszwa na kołderkę oraz poszewka na płaską poduszkę. Pościel wykonana jest z miękkiego, bawełnianego materiału. Jego dużą zaletą jest hipoalergiczność. Pościel jest niezwykle miękka i delikatna w dotyku, dlatego bardzo dobrze sprawdza się także w przypadku noworodków, które mają bardzo wrażliwą skórę. Baldachim z kolei wykonany jest z miękkiego tiulu i można go w prosty sposób rozwiesić nad łóżeczkiem. Tworzy on z łóżeczkiem naprawdę elegancką „kopułkę”.

Zdecydowałam się zakupić polecaną przez sprzedawczynię pościel, ponieważ była dostępna w bardzo niskiej przystępnej cenie. Z wielu wariantów kolorystycznych wybrałam pościel w neutralnym zielonym kolorze. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Pościel okazała się naprawdę solidna i elegancko uszyta. Była wytrzymała i nawet po wielu praniach nie było na niej widać śladów użytkowania.