Długo szukałam odpowiedniego zajęcia dla siebie. próbowałam w życiu bardzo różnych zawodów i jakoś w niczym nie mogłam się odnaleźć. W jednym byłam zawsze bardzo dobra – w organizacji rożnego rodzaju imprez, to zawsze mi dobrze wychodziło. Swoją drogę zawodową odkryłam dopiero wtedy, kiedy zostałam organizatorką własnego ślubu i wesela. Była to masa roboty i często żałowałam, że nie zatrudniłam kogoś, aby wszystko zorganizował dla mnie, z drugiej jednak strony spodobało mi się.

Kurs praktyczny z planowania wesel

wedding planner - kurs praktycznyMuszę przyznać, ze planowanie mojego własnego ślubu i wesela poszło mi tak świetnie i tak dobrze się w tym czułam (poza momentami, kiedy przeżywałam kryzysy), że pomyślałam, ze może mogłabym zarobkowo się tym zajmować. Kilka osób z mojego otoczeniu poprosiło mnie o pomoc w organizacji ich wesel, które także wyszły całkiem nieźle i wtedy zaczęłam poważnie zastanawiać się nad obraniem tej ścieżki zawodowej. Miałam już nieco doświadczenia, nie czułam jednak, że wiem już wszystko i dlatego postanowiłam wybrać się na specjalistyczny kurs, zanim zacznę planować wesela obcym ludziom. To jest bardzo fajny zawód – wedding planner – kurs praktyczny z planowania wesel również okazał się bardzo ciekawy i naprawdę bardzo dużo podczas tego kursu się nauczyłam. Poza tym nawiązałam wiele cennych znajomości, które mogły mi się przydać podczas organizacji przyszłych imprez. Wyposażona w odpowiednia wiedzę, certyfikat ukończenia kursu oraz odrobinę doświadczenia ruszyłam podbijać rynek wesel. Musze dodać, ze za kurs zapłaciłam trochę pieniędzy, ale jak się potem okazało, wszystkie one bardzo szybko mi się zwróciły, i do tego jeszcze z nawiązka. Zaczęłam od wystawienia swoich usług na targach ślubnych i tam udało mi się zdobyć sporo zleceń. Wkrótce też zaczęłam organizację wesel za pieniądze. Szło mi bardzo dobrze, klienci byli zadowoleni i polecali mnie dalej, a mój biznes się rozwijał.

W chwili obecnej jestem bardzo zadowolona z mojego zawodu. robię to, co lubię, daje mi to wielką satysfakcję i dobre pieniądze. Mam nienormowany czas pracy i dzięki temu czuję się niezwykle wolnym człowiekiem. Polecam ten zawód każdemu, kto jest dobrym organizatorem i lubi kontakty z ludźmi. Warto jest z pewnością przed rozpoczęciem pracy ukończyć specjalistyczny kurs, który bardzo dużo daje.

Kategorie: Imprezy