Jeżeli mamy małe dziecko, to z pewnością posiadamy wózek, który jest bardzo przydatny i praktyczny. Jednak czasem bywa, że jest on dla mamy dodatkowym obciążeniem, bo zajmuje dużo miejsca i jest ciężki. W takiej chwili sprawdzają się chusty.

Jak zabezpieczyć zimą dziecko w chuście?

kurtka do noszenia w chuścieCzęść mam decyduje się na noszenie dziecka w chuście, bo to wygodny sposób dla mamy i dziecka. Maluchy dobrze się czują będąc blisko mamy i jest im wtedy ciepło. W porze letniej nie ma z tym żadnego problemu, bo musimy dziecko ubrać w cienkie body, bo chusta będzie go dodatkowo grzała. Jednak w zimie nie możemy go ubrać w grubą kurtkę, bo nie zmieści się do chusty, dlatego sprawdzi się wtedy specjalna kurtka do noszenia w chuście. Jest to ciepła kurtka, popularnie nazywana dla dwojga, gdyż z przodu posiada specjalny wkład dla niemowlaka. Ma ona nieco większy rozmiar i posiada najczęściej zamek z boku, aby można było wygodnie maluszka schować. Kurtki są ocieplane specjalnym wkładem puchowym, który przepuszcza powietrze i doskonale grzeje. Także miejsce gdzie jest maluszek jest ocieplane i na tyle duże, żeby mógł on być cały schowany razem z główką. W taki sposób bez problemu możemy nosić dziecko w chuście w zimie, bez obawy, że będzie mu zimno. Będzie ona grzany z przodu od ciała mamy, a od strony pleców kurtka będzie go chroniła przez zimnem. Od spodu kurtka posiada ściągacz, które zabezpieczają nóżki dziecka przed chłodem, a cała kurtka jest podszyta miękkim polarem. Wkładka dla malucha posiada regulację.

Taki model kurtki sprawdzi się przez wiele miesięcy, gdyż dzięki zastosowanym regulacjom i ściągaczom, jej rozmiar możemy dostosować do rosnącego maluszka. Bez względu na temperaturę panującą na zewnątrz, będzie w niej ciepło mamie i dziecku.