Kierowca na pozór ma bardzo łatwą prace, ponieważ cały dzień siedzi. Jednak jak mówią fizjoterapeuci, pozycja siedząca nie jest zdrowa, dlatego o plecy trzeba dodatkowo dbać. Można kupić masażer, który po całym dniu bardzo odpręży plecy i pozwoli bardziej wypocząć. Poprawi nawet jakość snu, a zasypianie z rozmasowanymi plecami będzie łatwiejsze.

Masażer dla kierowcy

Kierowca siedzi cały czas w specjalnie wyprofilowanym fotelu. Są one robione, tak, aby nie obciążać pleców, ale mimo wszytko masażery są niezbędne. Taki masażer do pleców bardzo dużo zmienia. Wokół kręgosłupa są mięśnie, które po dużym wysiłku są napięte. Naciskają przez to na układ kostny, a człowiek nie może się w pełni zrelaksować w wolnym czasie. Masażer poprzez niewielki nacisk rozluźnia każdy mięsień z osobna. Osoba, która zawodowo prowadzi pojazd faktycznie odczuje poprawę. Ma to pozytywne konsekwencje zdrowotne w przyszłości. Nie będziemy mieli problemu z dowolnymi schorzeniami. Wielu fizjoterapeutów poleca konkretne masażery, z charakterystycznym układem wypustek. Warto jest słuchać tych ludzi, ponieważ ich praca polega głównie na leczeniu kręgosłupa. Taki masażer do pleców może być także używany do masowania innych części ciała. Chodzi między innymi o szyję, a także uda i łydki. Kierowca mimo niewielkiej intensywności aktywności fizycznej, cały czas spina mięśnie, podczas prowadzenia auta.

Dobrym pomysłem byłaby refundacja takich masażerów dla osób, które wykonują ten zawód. Największe firmy transportowe w Polsce kupują swoim pracownikom taki sprzęt. Wiadomo, że zdrowy kierowca jest w stanie lepiej prowadzić pojazd. Podchodzi on do swojej pracy z większym zapałem, dzięki temu, że jest wypoczęty i ma dużo sił. Jednak taki masażer warto kupić sobie samemu, gdyż się przydaje.