Już od dłuższego czasu pracuję w bardzo dużej firmie produkcyjnej. Zatrudniłam się tam jakieś pięć lat temu. Od tamtej pory pracuję bezpośrednio na produkcji. Moja praca polega na pakowaniu tego co zostanie wyprodukowane. Firma ta zajmuje się produkcją różnych elementów. Ale trzeba zaznaczyć, że produkuje z tworzyw sztucznych.

Tworzywa sztuczne użyte w produkcji

Produkcja elementów z tworzyw sztucznychFirma znajduje się na uboczu miasta, a tak prawdę mówiąc to poza jego granicami. Od miasta dzieli nas może dwa kilometry. To duży zakład i w sumie dobrze, że jest poza miastem. Zakład produkcyjny podzielony jest na kilka sektorów. Pierwsza część to przede wszystkim biura pracowników, gabinety mają tam księgowe, szef itp. Potem widać już część hali produkcyjnej. W porównaniu z częścią biurową, to ta hala jest bardzo duża. Może opowiem jak wygląda produkcja elementów z tworzyw sztucznych. Aby wyprodukować określone elementy musimy mieć na hali takie formy które nadadzą odpowiedni kształt. Ale maszyny produkcyjne takie mają. Trzeba mieć też jakieś tworzywo sztuczne, za pomocą którego będzie można wyprodukować określone elementy. W tej części hali produkcyjnej zazwyczaj prace wykonują same maszyny. Oczywiście są tam pracownicy, którzy nadzorują wszystko. Ale nie ma ich już tak dużo jak na dalszym etapie produkcyjnym, czyli pakowaniu tego co wyprodukujemy. Właśnie ja jestem na tym dziale i bardzo dobrze mi się tam pracuje. Mamy wypracowany pewien system, który bardzo dobrze się sprawdza podczas pakowania wyprodukowanych elementów.

Pracuję w dziale pakowania w dużym zakładzie produkcyjnym. Specjalnością naszego zakładu jest produkowanie elementów z tworzyw sztucznych. Rynek potrzebuje taki elementów, więc mamy sporo zamówień. Jeszcze nie mielimy żadnego postoju w produkcji. To bardzo dobrze. Myślę, że nie będę szukać już innej pracy, ta mi w zupełności wystarczy.