Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materiałów, które możemy wykorzystać do ocieplania naszych domów oraz innych budynków. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze? Czy warto sugerować się ceną? Czy drogie oznacza lepsze? Pytań na temat ocieplania jest mnóstwo, ponieważ nie każdy z nas musi się na tym znać a przecież chcemy podejmować mądre decyzje, szczególnie jeśli dotyczy to naszego życia. To przecież my będziemy mieszkać w tym domu, dlatego chcemy, aby wszystkie prace związane z jego budową były wykonane jak należy, czyli na wysokim poziomie.

Porównanie materiałów izolacyjnych – styropian, wełna i piana

ocieplanie pianką pur warszawaWłasny dom, to chyba marzenie większości z nas, dlatego kiedy już zdecydujemy się na jego budowę warto zadbać nawet o najmniejszy szczegół. Zdarza się jednak i tak, że wybieramy jakieś materiały ze względu na to, że ktoś nam je polecił bo słyszał, że są dobre. Czy jednak zawsze dobrze wychodzimy na takich podpowiedziach? Otóż nie, dlatego w kwestii materiałów budowlanych czy też termoizolacyjnych warto skonsultować się z ekspertem. Wiadomo, że nie każdego stać na materiały jak to się mówi z „górnej półki”, ale czy te tańsze naprawdę są takie złe? Wybierając materiał do izolacji domu warto dobrze się zastanowić i przemyśleć co zyskamy wybierając ten konkretny. Może się okazać, że lepiej dołożyć kilkaset złotych po to, aby w przyszłości zaoszczędzić. Czy jednak jest to możliwe i jaki materiał izolacyjny nam na to pozwoli? Okazuje się, że jest, a tym materiałem jest piana poliuretanowa. W odróżnieniu od styropianu czy wełny ma ona znacznie wyższe parametry izolacyjne. Poza tym ten rodzaj izolacji z roku na rok zyskuje na popularności, pomimo, że jest to droższe rozwiązanie niż styropian czy wełna. Ocieplanie pianką pur warszawa tej samej powierzchni zajmuje o wiele mniej czasu niż w przypadku pozostałych materiałów, co znacznie przyspiesza prace wykończeniowe. Do natrysku piany na powierzchnię wykorzystywane są specjalistyczne agregaty, dzięki którym doskonale przylega ona do powierzchni. To również sprawia, że nie powstają żadne przerwy czy tym bardziej łączenia, poprzez które spora ilość ciepła po prostu by uciekała na zewnątrz budynku.

Należy jednak pamiętać, że w zależności co chcemy ocieplać powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj piany poliuretanowej. Do izolacji dachów płaskich, podłóg na gruncie, stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi czy stropodachów wentylowanych powinniśmy wykorzystać pianę zamkniętokomórkową, zaś do izolacji dachów skośnych, stropów belkowych, podłóg na legarach czy ścian szkieletowych powinniśmy użyć piany otwartokomórkowej.