Poligrafia jest bardzo szeroko rozwinięta dziedziną, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Oczywiście, obejmuje ona kilka dość istotnych kwestii. Jedną z nich jest tłoczenie. Może odbywać się ono na gorąco lub na zimno. Pierwsza opcja jest stosowana stosunkowo częściej. Poza tym, przynosi ona najlepsze efekty. Metoda ta nazywana jest inaczej hot stampingiem. Taka forma uszlachetnienia druku jest naprawdę bardzo powszechna. 

Na czym polega takie tłoczenie?

tłoczenie na gorącoOczywistym jest, iż pewne zagadnienia mogą być dla nas niezrozumiałe. Wiadomo, człowiek uczy się praktycznie całe życie. Niektóre osoby interesują się poligrafią. Wiąże się ona z wieloma zagadnieniami. Interesującą kwestią jest tłoczenie na gorąco. Oczywiście, ma to związek z drukiem. Taka metoda to inaczej hot stamping. Wykorzystywane są w niej specjalne folie oraz  matryce, które przewodzą ciepło. Takie tłoczenie można wykorzystać przykładowo do złocenia druku. Dzięki tej metodzie można fajnie uszlachetnić druk oraz go przyozdobić. Ponadto, hot stamping wykorzystywany jest do zabezpieczenia druku w przypadku folii holograficznych. Folia wykorzystywana do tłoczenia musi posiadać odpowiednie warstwy, do których zalicza się warstwę rozdzielającą, PET oraz aluminium. Ważna jest także warstwa lakieru oraz kleju. Najważniejsze jest, aby do tej metody użyć dobrej i bezpiecznej maszyny. W końcu bezpieczeństwo jest ważne podczas produkcji. Trzeba pamiętać także o właściwej temperaturze podczas tłoczenia n gorąco. Zbyt wysoka lub zbyt niska, może spowodować całkiem przeciwny skutek, który oczywiście nas nie zadowoli. Nie można tej kwestii bagatelizować, ponieważ jest bardzo ważna. Wspomniana technika tłoczenia jest jedną z najczęściej stosownych, ponieważ efekt, jaki możemy dzięki niej uzyskać, jest niepowtarzalny. Żadna inna metoda nie przyniesie takich rezultatów.

W poligrafii mamy do czynienia z wieloma technikami, które mogą nas zainteresować. Jednak niektóre z nich, zasługują na szczególną uwagę. Wśród nich jest oczywiście tłoczenie na zimno oraz na gorąco. Druga z metod jest zdecydowanie częściej stosowana. Posiada zdecydowanie więcej zalet niż pozostałe. Przede wszystkim, zapewni niesamowity efekt, którego nie uzyskamy poprzez pozostałe metody. Jest to najważniejszy argument.