Długotrwale obniżony nastrój, niechęć do nawiązywania kontaktów, unikanie najbliższych to symptomy, które mogą świadczyć o depresji. Choroba ta może pojawić się w każdym wieku, dotyka zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Nieleczona może prowadzić do poważnych konsekwencji, a w skrajnych przypadkach nawet śmierci. 

Pomoc psychologa niezbędna w walce z depresją 

leczenie depresji PoznańNie jest łatwo żyć w obecnych czasach. Ciągła gonitwa za pieniędzmi, brak czasu dla siebie oraz złe informacje o tym, co dzieje się dookoła, mogą być przyczyną pogorszenia samopoczucia. Każdemu z nas zdarza się czuć przygnębienie, jednak, kiedy stan taki trwa zbyt długo i utrudnia codzienne funkcjonowanie, powinniśmy zasięgnąć specjalistycznej pomocy. Zdiagnozowanie schorzenia jest pierwszym krokiem. Dzięki temu możliwe jest leczenie depresji Poznań to miejsce, gdzie można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki nim można na nowo odzyskać radość życia. Leczenie depresji jest procesem długofalowym, a metody, jakie będą zastosowane, zależą od stopnia zaawansowania problemu. Terapia jest zawsze indywidualnie dostosowana do każdego pacjenta. Czasem wystarczy wsparcie psychologiczne, uświadomienie problemu i pomoc w znalezieniu skutecznych sposobów radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Psychoterapia nie zawsze jednak przynosi pożądane efekty. W takich sytuacjach niezbędne okazują się środki farmakologiczne, które zazwyczaj przepisuje psychiatra. Ich stosowanie musi zawsze odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza.

Walka z depresją nie jest łatwa. Wymaga specjalistycznej pomocy. Najlepsze efekty daje zazwyczaj łączenie różnych metod. Dzięki nim pacjenci są w stanie poradzić sobie z nieustannym przygnębieniem i odnaleźć szczęście. Bardzo ważne jest także wsparcie najbliższych, bo to z ich pomocą jest zdecydowanie łatwiej przejść tą trudną drogę.