Najbardziej skutecznym produktem zawierającym kannabidiol (CBD) jest olej konopny. Jest tak, albowiem oprócz tego, że zawiera wymienioną substancję czynną, znaleźć w nim można także inne, równie cenne dla naszego organizmu, fitokannabinoidy.

Zakup olejku z CBD

olejki cbdNajczęściej, oleje CBD, mają postać czarnej, bardzo gęstej zawiesiny o gorzkim, wyrazistym smaku oraz konopnym aromacie. By sprawdzić jego jakość potrzeba niewiele, albowiem wystarczy potrząsnąć buteleczką i obserwować czy na jej ściankach pozostanie charakterystyczny osad. Jeżeli tak jest, możemy mieć pewność, że jest to produkt wysokiej jakości, jeśli jednak jest odwrotnie, lepiej zrezygnować z takiego zakupu. Gęstość oleju to najlepszy wyznacznik jego jakości, albowiem powinien być to produkt jak najbardziej skoncentrowany. Niestety, nie wszyscy producenci trzymają poziom i bywa, że do swoich wyrobów dodają wodę lub naturalne, choć zupełnie zbędne, wypełniacze, jak na przykład chlorofil. Dlatego też najważniejsza jest ich jakość, a nie niska cena, bowiem za nią zawsze idzie skuteczność, a w przypadku olejów tanich możemy o niej zapomnieć. Olejki CBD mogą być przyjmowane także przez dzieci oraz osoby w podeszłym wieku, albowiem pozyskuje się je tylko z konopi przemysłowych, w których składzie nie występuje psychoaktywny tetrahydrokannabinol (THC). Warto również nadmienić iż kannabidiol to silny przeciwutleniacz, który nie tylko oczyszcza organizm z toksyn, ale też eliminuje wolne rodniki.

W olejach konopnych, oprócz CBD, znajdziemy witaminy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega, terpeny, flawonoidy oraz liczne fitokannabinoidy. Taki koktajl pozytywnie oddziałujących substancji zapewnia naszemu organizmowi potężną stymulację, tak psychiczną, jak i fizyczną.