Coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w domku jednorodzinnym. Stawiają one na komfort, wygodę i intymność. Dlatego wokół nas powstaje coraz więcej osiedli domów jednorodzinnych, a ich infrastruktura przyciąga uwagę nowoczesnym wyglądem i atrakcyjnymi elementami wykończenia. Jednym z takich elementów stają się balkony lub tarasy, przestronne i nowocześnie zagospodarowane.

Nowoczesne przyścienne pergole tarasowe

pergola tarasowa przyściennaPatrząc na niektóre z nich zastanawiamy się czy nie są to przypadkiem elementy mieszkania. Są tak praktycznie zaprojektowane i nowocześnie urządzone. W takich warunkach zyskujemy dodatkową do wykorzystania przestrzeń przez cały rok niezależnie od pogody i warunków atmosferycznych. A pomóc nam w tym może pergola tarasowa przyścienna. Modna i delikatna konstrukcja wykonana z dobrego jakościowo materiału. Najczęściej jest to drewno lub aluminium wzmocnione dodatkowo metalowymi elementami. Pergola taka może być otwarta lub zamknięta. Może posiadać zadaszenie zamontowane na stałe lub otwierany i zamykany dach. Wszystko zależy od naszych planów i efektu końcowego jaki chcemy osiągnąć. Zabudowując w ten sposób taras zyskujemy dodatkowy metraż, oraz miejsce w którym każdy z członków naszej rodziny znajdzie zakątek dla siebie i miło spędzi czas. Dodatkowym atutem tego typu rozwiązania jest osłona zarówno przed warunkami atmosferycznymi jak i przed wzrokiem sąsiadów lub przechodniów.

Rozbudowana konstrukcja pergoli nie tylko chroni, ale również pomaga stworzyć podział tarasu i odpowiednio go ukształtować. Dodatkowo posłuży nam jako podpórka pod różnego rodzaju roślinność. Aby stanowiła integralną część tarasu powinna być zbudowana z elementów naturalnego pochodzenia czyli z drewna. Wówczas łatwiej nam będzie dopasować pozostałe gadżety wykończeniowe, a efekt zaskoczy niejednego gościa.