Dbanie o ogród i tereny zielone, które do nas należą, to bardzo ważne zajęcie. Musimy przy tym pamiętać, że używając do tego odpowiednich narzędzi możemy znacznie przyspieszyć naszą pracę. Coraz więcej osób decyduje się na koszenie trawy za pomocą kosy spalinowej. Powoli wypierają one tradycyjne kosiarki, szczególnie tam, gdzie dostęp i teren nie są takie łatwe. Warto wiedzieć więcej o tego typu urządzeniach, które mogą nam się przydać.

Gdzie szukać najlepszych głowic?

uniwersalne głowice do kos spalinowychObecnie stosowane kosy spalinowe napędzane są przez silniki dwusuwowe. Oznacza to, że są to prostsze jednostki napędowe niż te, które stosowane są w motoryzacji. Ich obsługa nie jest skomplikowana. Uruchamia się je przy pomocy linki zamontowanej do rozrusznika. Tego typu silniki napędzane są odpowiednią mieszanką paliwową, w której znajdują się benzyna i olej wymieszane w odpowiednich proporcjach. Warto o tym pamiętać. Całe to urządzenie byłoby jednak bezwartościowe bez zastosowania odpowiedniej głowicy. To własnie dzięki niej możemy kosić trawę za pomocą kosy spalinowej. Głowica zawiera w sobie żyłkę, wykonaną z tworzywa sztucznego albo metalu, w zależności od tego, co chcemy kosić. Żyłka ta zużywa się w miarę postępu naszych prac, dlatego trzeba od czasu do czasu wymieniać głowicę. Jest to element, który w kosie spalinowej trzeba wymieniać najczęściej. Bez wymiany głowicy kosa nie będzie mogła służyć nam przez wiele sezonów. Często polecane są uniwersalne głowice do kos spalinowych. Rodzaj głowicy powinniśmy uzależnić od tego, na jakim terenie będziemy kosić oraz jakiego rodzaju roślinności się tam spodziewamy. Jeżeli stoi przed nami wyzwanie w postaci krzaków i chwastów, warto wybrać głowicę, która wyposażona będzie w metalową żyłkę do cięcia. Z jej pomocą poradzimy sobie nawet z grubymi gałęziami, musimy jednak przy tym zachować odpowiednią ostrożność.

Nie musimy być profesjonalnym i zawodowym ogrodnikiem, aby korzystać z głowicy, która przeznaczona jest do trudniejszych zadań. Jeżeli dysponujemy dużym terenem, na którym nie możemy regularnie kosić trawy, wówczas może nam się przydać własnie taka głowica, z którą uda nam się poradzić z wszystkimi problemami. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy decydowali się na zakup dodatkowej głowicy, żeby móc pracować.