Duże hale sportowe i eventowe organizowaly kilkanaście gal i wydarzeń sportowych miesięcznie. Podłoża w takich halach były więc narażone na o wiele większe obciążenia niż miało to miejsce w miejskich obiektach sportowych i halach, na których imprezy odbywały się o wiele rzadziej. Znaczna część komercyjnych hal była więc albo wyposażona w najbardziej polecane odmiany podłóg sportowych, albo była w ciągłej naprawie.

Podłogi do obiektów sportowych

odporne podłogi sportowePrawie żadna komercyjna hala nie używała najbardziej podstawowych podłóg, które zwykle przeznaczone były do obiektów sportowych o niewielkim natężeniu ruchu, głównie sal sportowych w szkołach. Zamiast nich, w dużych halach używane były wyłącznie najbardziej wytrzymałe i odporne podłogi sportowe, przystosowane do poziomu obciążenia, na jakie miały być wystawione codziennie. Podłogi te bez wyjątku wykonywane były z tworzyw sztucznych, nie tylko znacznie lepiej znoszących wszelkie obciążenia i uszkodzenia, mogące powstać podczas samej imprezy jak i w trakcie przygotowań, ale również będących o wiele bardziej odpornymi na efekty zużycia czy nawet zabrudzeń, które niejednokrotnie powodowały o wiele większe uszkodzenie podłogi niż fizyczne uderzenia czy zarysowania. Podłogi stosowane w dużych halach należały również do najwygodniejszych powierzchni sportowych o uniwersalnym przeznaczeniu. Nie były one bowiem zaprojektowane pod jedną konkretną dyscyplinę, umożliwiając wykonywanie każdej aktywności równie łatwo i bezpiecznie. Wiele rodzajów podłóg zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie, umożliwiając amortyzację uderzeń i upadków w trakcie pokazu bez użycia maty treningowej. Mimo odporności i wytrzymałości, producenci przewidzieli możliwość uszkodzenia sekcji podłogi, dlatego w razie konieczności, nawierzchnie były zdecydowanie łatwe do wymiany.

Usunięcie części podłogi wymagającej wymiany i ponowne położenie nowej powierzchni, nawet o dużym metrażu, nie zajmowało więcej niż jeden dzień, i mogło być wykonane na już istniejącej podstawie. Owe podłogi, w zależności od odmiany, mogły być również o wiele bardziej estetyczne i przyjemne dla oka niż standardowe odmiany, gdyż wiele z nich malowano fabrycznie lakierami samopolerującymi lub impregnatami, zapobiegającymi matowieniu czy zarysowaniu powierzchni.

Kategorie: Sport