Coraz częściej sięgamy po naturalne produkty, ponieważ nie posiadają one szkodliwych dla naszego zdrowia substancji. Dotyczy to nie tylko żywności, ale także kosmetyków, których używamy na co dzień. Przed zakupem trzeba zawsze sprawdzać skład, żeby był naturalny. 

Zastosowanie żelu z aloesu 

żel z aloesuObecnie producenci żywności, czy produktów kosmetycznych, mają obowiązek umieszczania na etykietach informacji dotyczących składów. To bardzo ważne, gdyż świadomi konsumenci szukają towarów, które w swoich składach mają przynajmniej dziewięćdziesiąt parę procent naturalnych składników. Żel z aloesu jest jednym z niewielu produktów, które maja tak szerokie zastosowanie i posiadają tyle cennych składników. Przede wszystkim żel posiada naturalne właściwości bakteriobójcze i regenerujące, dlatego świetnie się nadaje do stosowania przy oparzeniach, skaleczeniach, zmianach trądzikowych, czy alergicznych. Aloes jest bogaty w witaminy A, E, C i witaminy z gruby B, a do tego posiada spory zapas potasu, fosforu, magnezu i wapnia. Żel aloesowy można stosować na skórę, włosy, albo spożywać w nieprzetworzonej formie. Pijąc żel, wspomagamy procesy trawienne, a więc pomagamy sobie w odchudzaniu. Ponadto żel aloesowy doskonale wzmacnia odporność, dlatego też zalecane jest go spożywanie w okresie jesienno – zimowym. Poza żelem, w drogeriach, lub aptekach, można kupić sok z aloesu. Jeżeli chcemy mieć pewność, że są to produkty w stu procentach naturalne, to trzeba sprawdzać ich składy, czy nie mają dodatku cukru, lub konserwantów. 

Każdy z nas może też samodzielnie zrobić swój własny żel, jeżeli tylko posiada aloes w domu. Wystarczy przeciąć liść i wydobyć z jego wnętrza galaretowatą substancję, która jest cennym żelem, mającym tyle dobroczynnych właściwości.