W ciągu ostatnich kilku lat zrozumiałem, że pieniądze powinny na siebie pracować same. Nie chodzi o to, żeby w ogóle nie pracować, ale o to, żeby zarobione pieniądze pomnażały się samodzielnie. Jest na to jeden sprawdzony sposób i są to nieruchomości. Każde i pod każdą postacią, bo na rynku nieruchomości obecnie panuje jedna wielka hossa. Czegokolwiek nie kupiliśmy w ciągu ostatnich kilku lat to i tak dzisiaj możemy to sprzedać za wyższą cenę.

Ostatnio kupiłem nieruchomość w Świdnicy

nieruchomości świdnicaSwój pomysł na robienie pieniędzy z pieniędzy opieram raczej na długoterminowym inwestowaniu. Zdarza się jednak, że kupuję coś tylko po to, żeby to korzystnie sprzedać. Korzystam zarówno z ofert na wolnym rynku jak i z licytacji komorniczych, które pozwalają na korzystny zakup w dobrej cenie. W każdym razie zawsze korzystam z usług biura i agentów nieruchomości, ponieważ to jest w pewnym sensie gwarancją bezpiecznej transakcji. Ostatnio przeglądałem właśnie nieruchomości Świdnica i wpadło mi w oko jedno mieszkanie, które było w bardzo dobrej cenie. Nawet jak na taki mały rynek jak Świdnica mieszkanie prezentowało się jako doskonała okazja. Od razu skontaktowałem się z biurem nieruchomości i umówiłem się na obejrzenie mieszkania. Okazało się, że właściciele wyjechali za granicę na stałe i chcą to mieszkanie jak najszybciej sprzedać. Lepszej okazji trafić się nie dało. I w tym przypadku biuro nieruchomości zabezpieczało i gwarantowało transakcję. To był właśnie taki zakup, na którym planowałem zarobić od razu. Najpierw wynegocjowałem z biurem nieruchomości bardzo korzystną cenę. Kiedy już kupiłem to mieszkanie to błyskawicznie je odnowiłem. Nabrało nowego blasku i wyglądało bardzo atrakcyjnie. Potem zleciłem mojemu zaprzyjaźnionemu agentowi nieruchomości sprzedaż tego mieszkania po dużo wyższej cenie. I to się udało, więc nawet po zapłaceniu podatku i tak zarobiłem całkiem sporo.

Kilkanaście tysięcy złotych zysku na jednej nieruchomości to jest takie sensowne minimum, za które opłaci się w ogóle taką inwestycją zająć. Taki właśnie zysk osiągnąłem za wspomniane mieszkanie w Świdnicy. Trzeba tylko wiedzieć co kupić i gdzie kupić. Warto też korzystać z usług agenta jeśli chodzi o sprzedawanie swoich nieruchomości. Chodzi o bezpieczeństwo i pewność takiej transakcji.